Zemřel legendární kladenský hokejista Eduard Novák

Ve věku nedožitých 64 let zemřel dnes ráno náhle bývalý hokejista Eduard Novák. Uvedly to oficiální stránky kladenského klubu. Vynikající útočník se v letech 1976 a 1977 stal s československou reprezentací mistrem světa a s Kladnem získal pět mistrovských titulů. Nezapomenutelná je především jeho spolupráce s Milanem Novým.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Eduard Novák

Eduard Novák | Foto: Miroslav Bureš | Zdroj: Český rozhlas

"S lepším pravým křídlem jsem nikdy nehrál. Myslím, že jsme byli skvělá pětka. Je to smutná zpráva, mluvil jsem s Edou asi před týdnem na Buštěhradu, kde hrál tenis. Když jsem ho tam viděl běhat, tak by mě to ani nenapadlo," řekl Novákům někdejší spoluhráč Milan Nový.

Eduard Novák získal kromě dvou titulů mistra světa také dvě olympijské medaile: stříbro z Innsbrucku 1976 a bronz ze Sappora 1972. V reprezentaci odehrál 113 zápasů a dal 48 gólů. V české nejvyšší soutěži nastoupil k 562 utkáním a vstřelil 306 branek. Letos v květnu byl uveden do Síně slávy českého hokeje.

"Měl tvrdou střelu a na tehdejší dobu byl i tvrdý hráč. Hráli jsme spolu i za národní tým, dávali jsme spoustu gólů," vzpomíná na svého spoluhráče Milan Nový.

Kromě mateřského Kladna hrál Eduard Novák také během vojny za Písek a Duklu Košice, poté krátce ve Zlíně. V zahraničí působil v Klagenfurtu, v Japonsku a hráčskou kariéru ukončil v Duisburgu. Jako trenér vedl Kladno, Zlín a krátce také Plzeň. Naposledy trénoval druholigové Řisuty.

Alena Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme