Židlický pálil, Jágr asistoval. Devils přesto prohráli s NY Islanders

Ani dvoubodové výkony českých veteránů Jaromíra Jágra a Marka Židlického nepomohly hokejistům New Jersey Devils k vítězství nad New York Islanders. Sidneyho Crosby sice trápí příušnice, hvězdu Penguins ale zastoupili spoluhráči a porazili Tampu Bay.

Marek Židlický se kromě bránění zapojoval i do útoku, jeho Devils ale získali pouze bod | Zdroj: Reuters

New Jersey Devils odehráli v New Yorku skvělou první třetinu. Ve 13. minutě se po přihrávkách Jágra a Gomese prosadil v přesilovce svou pověstnou ranou od modré čáry Marek Židlický. O tři minuty později Gomes překvapil, po spolupráci s Židlickým a Jágrem, Jaroslava Haláka v brance Islanders.

Ďáblové ale dvougólové vedení ve zbývajících 40 minutách ztratili a zápas dospěl až do samostatných nájezdů, kde v páté sérii rozhodl o výhře domácích Islanders Josh Bailey. Marek Židlický byl za gól a asistenci vyhlášen třetí hvězdou zápasu.

Díky dvěma asistencím se Jaromír Jágr osamostatnil na sedmém místě historické tabulky nahrávačů. Zaznamenal jich už 1065 a odskočil Stevu Yzermanovi. Na šestého Adama Oatese mu chybí 14 přihrávek.

Pittsburghu chybí několik hráčů včetně Sidneyho Crosbyho, který má příušnice. Hvězdu Penguins ale zastoupili nováčci v týmu. Obránce Brian Dumoulin a útočník Bryan Rust vstřelili své první góly v NHL a pomohli k výhře svého týmu nad Tampou Bay 4:2.

Výsledky NHL:
NY Islanders - New Jersey 3:2 po sam. nájezdech (0:2, 1:0, 1:0 - 0:0)
Branky: 22. a rozhodující sam. nájezd Bailey, 51. Martin - 13. Židlický (Jágr), 16. Gomez (Jágr, Židlický). Střely na branku: 33:28. Diváci: 13 408. Hvězdy zápasu: 1. Bailey, 2. Martin (oba NY Islanders), 3. Židlický (New Jersey).

Pittsburgh - Tampa Bay 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
Branky: 20. Sutter, 23. Rust, 40. Downie, 48. Dumoulin - 20. Drouin, 57. Kučerov. Střely na branku: 26:30. Diváci: 18 487. Hvězdy zápasu: 1. Downie, 2. Rust, 3. Dumoulin (všichni Pittsburgh).

Buffalo - Ottawa 5:4 po sam. nájezdech (0:1, 3:1, 1:2 - 0:0)
Branky: 27. a rozhodující sam. nájezd Moulson, 25. Ristolainen, 28. Foligno, 57. Flynn - 8. Ryan, 34. Stone, 43. Lazar, 46. Chiasson. Střely na branku: 33:33. Diváci: 14 578. Hvězdy zápasu: 1. Flynn, 2. Foligno, 3. Ristolainen (všichni Buffalo).

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít