Židlický přispěl asistencí k vítězství New York Islanders, na gól přihrál i Nestrašil

Hokejista Marek Židlický přispěl jednou asistencí k vítězství New Yorku Islanders nad Coloradem 5:3. Na gól přihrál v nočním duelu NHL i Andrej Nestrašil, ale jeho Carolina nakonec odjela z ledu newyorkských Rangers bez bodu po porážce 3:4.

Carolině s A. Nestrašilem se nepodařilo uspět na ledě Rangers o odjela bez bodu po porážce 3:4 | Zdroj: Reuters

Židlický zaznamenal sedmou asistenci v sezoně. Na začátku druhé třetiny si na modré čáře vyměnil puk s Thomasem Hickeyem, jehož střelu tečoval do sítě Cal Clutterbuck.

Islanders se tak dostali do vedení 3:2, které ve 49. minutě navýšil Casey Cizikas. Hosté se už čtyři minuty před koncem odhodlali k power play a dokázali snížit, v poslední minutě ale pojistil výhru trefou do prázdné branky Ryan Strome.

Nestrašil přihrál teprve na druhý gól v sezoně, ale stálo to za to. Na začátku druhé třetiny se neukvapil, když byl chvíli nekrytý v prostoru mezi kruhy, zatáhl puk blíže k brance a krásným bekhendovým pasem vyzval ke skórování Jordana Staala.

Hurricanes, kteří dvakrát inkasovali v první třetině v oslabení, tak snížili na 1:2, domácí ale vzápětí navýšili své vedení až na 4:1.

Povedený debut v NHL prožil brankář Garret Sparks, který vychytal výhru Toronta 3:0 nad Edmontonem. Dvaadvacetiletý americký talent se stal prvním gólmanem v historii klubu, jenž při své premiéře udržel čisté konto. Potřeboval k tomu 24 úspěšných zákroků.

Výsledky NHL

NY Islanders - Colorado 5:3 (1:1, 1:1, 3:1)

Branky: 20. Okposo, 27. Grabovskij, 42. Clutterbuck (Židlický), 49. Cizikas, 60. Strome - 11. Comeau, 28. Iginla, 57. Holden. Střely na branku: 28:28. Diváci: 11 585. Hvězdy zápasu: 1. Clutterbuck, 2. Cizikas, 3. Strome (všichni Islanders).

Toronto - Edmonton 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: 7. a 59. Komarov, 48. Kadri. Střely na branku: 26:24. Diváci: 19 559. Hvězdy zápasu: 1. Sparks, 2. Van Riemsdyk, 3. Komarov (všichni Toronto).

NY Rangers - Carolina 4:3 (2:0, 2:2, 0:1)
Branky: 2. Zuccarello, 19. Lindberg, 23. Kreider, 36. Brassard - 22. J. Staal (Nestrašil), 38. Rask, 49. Terry. Střely na branku: 22:36. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Brassard (Rangers), 2. Lindholm (Carolina), 3. Zuccarello (Rangers).

Anaheim - Vancouver 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
Branky: 2. Horcoff, 20. Rakell, 42. Silfverberg, 49. Perry. Střely na branku: 30:25. Diváci: 14 006. Hvězdy zápasu: 1. Kesler, 2. Bieksa, 3. Gibson (všichni Anaheim).

ČTK, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít