Židlický se poprvé v letošní NHL trefil, a hned rozhodl o výhře New Jersey

Český hokejista Marek Židlický se poprvé v letošní sezoně NHL gólově prosadil – a hned to znamenalo výhru New Jersey 2:1 na ledě New Yorku Islanders. Pětatřicetiletý obránce byl díky vítězné trefě vyhlášen první hvězdou zápasu, v němž Devils předvedli parádní obrat v samotném závěru.

Hokejový brankář Washingtonu Capitals Tomáš Vokoun

Hokejový brankář Washingtonu Capitals Tomáš Vokoun | Zdroj: Reuters

Židlický byl do New Jersey vyměněn před čtrnácti dny z Minnesoty, kde se mu nedařilo. Ve včerejším střetnutí zařídil svému nového zaměstnavateli vítězství, když minutu a půl před koncem vstřelil rozhodující branku z prostoru pravého kruhu.

New York Islanders přitom celé utkání těsně vedli, jenomže závěrečné minuty patřily hostujícímu celku. Nejprve v čase 58:21 vyrovnal David Clarkson, rozhodující branku si připsal jen o chvíli později Židlický.

Do gólových statistik se zapsal i český obránce Jaroslav Špaček, který se jednou brankou podílel na výhře Caroliny 4:2 na ledě Tampy Bay. Špačkův gól od modré čáry znamenal důležité vyrovnání na 1:1. Zápas nedohrál Jiří Tlustý, který z něj odstoupil na začátku druhé třetiny kvůli nespecifikovaným problémům v horní části těla.

Gólman Tomáš Vokoun přispěl třiceti úspěšnými zákroky k výhře Washingtonu 4:3 v Bostonu a byl vyhlášen druhou hvězdou utkání. V sestavě Capitals se po delší pauze objevil i obránce Roman Hamrlík.

O vítězství Colorada nad Edmontonem 3:2 po samostatných nájezdech rozhodl český útočník Milan Hejduk, který se proti brankáři Chabibulinovi prosadil střelou na lapačku.

NHL:

Boston - Washington 3:4 (1:2, 1:2, 1:0)
Branky: 20. Lucic, 25. Marchand, 57. Boychuk - 8. Sjomin, 9. Hendricks, 32. Beagle, 38. Laich. Za Washington odchytal Tomáš Vokoun 59:52 minuty, z 33 střel inkasoval tři góly a úspěšnost zákroků měl 90,9 procenta. Střely na branku: 33:30. Diváci: 17.565.

Colorado - Edmonton 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 2:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 25. McLeod, 31. Mueller (Hejduk), rozhodující nájezd Hejduk - 20. Smyth, 56. Hall. Střely na branku: 32:30. Diváci: 15.683.

Toronto - Philadelphia 0:1 po sam. nájezdech
Rozhodující nájezd C. Giroux. Střely na branku: 29:27. Diváci: 19.559.

Ottawa - Buffalo 3:4 po sam. nájezdech (1:0, 1:2, 1:1 - 0:0)
Branky: 32. a 48. Karlsson, 9. Condra - 40. a rozhodující nájezd Ennis, 30. Gerbe, 56. Foligno. Střely na branku: 36:41. Diváci: 19.951.

NY Islanders - New Jersey 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)
Branky: 47. Tavares - 59. Clarkson, 59. Židlický. Střely na branku: 24:35. Diváci: 16.250.

Tampa Bay - Carolina 2:4 (2:2, 0:0, 0:2)
Branky: 2. Malone, 18. Thompson - 13. a 47. Skinner, 4. Špaček, 60. LaRose. Střely na branku: 38:26. Diváci: 18.554.

St. Louis - Columbus 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky: 7. Perron, 30. Ch. Stewart, 35. Oshie, 48. Pietrangelo - 23. Atkinson. Střely na branku: 29:22. Diváci: 19.150.

Nashville - Detroit 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)
Branky: 12. a 45. A. Kosticyn, 8. Hörnqvist - 8. D. Miller, 55. Abdelkader. Střely na branku: 20:37. Diváci: 17.113.

Dallas - Anaheim 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 23. Morrow, 60. Ryder. Střely na branku: 23:21. Diváci: 18.228.

Phoenix - San Jose 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky: 34. Boedker, 39. Stone, 41. Torres. Střely na branku: 29:42. Diváci: 14.994.

Vancouver - Montreal 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)
Branky: 32. Kesler - 41. a 52. Cole, 39. Geoffrion, 46. Subban (Plekanec). Střely na branku: 33:35. Diváci: 18.890.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít