Zklamání, hodnotí vystoupení 'dvacítky' na MS agent. Na medaili se čeká už 10 let

Na mistrovství světa hokejistů do 20 let se bojuje o medaile. Už od čtvrtfinále je ale jasné, že český tým u toho nebude. Junioři přivezli naposledy medaili před deseti lety. A to o kvalitě českého mládežnického hokeje leccos vypovídá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští hokejisté měli s Běloruskem velké problémy. V závěru ale zápas otočili a vyhráli | Zdroj: ČTK

„Udělal se nějaký mediální obraz a i výsledky týmu z předchozích akcí byly slušné. Takže se očekávalo trošku lepší umístění a delší turnaj pro kluky. Je to částečné zklamání,“ hodnotí Michal Sivek, v současnosti hráčský agent, na přelomu tisíciletí dvojnásobný mistr světa s hokejovou dvacítkou.

Pak ještě junioři slavili bronz v roce 2005, od té doby jsou bez medaile.

Přehrát

00:00 / 00:00

S hráčským agentem a mistrem světa do 20 let Michalem Sivkem hodnotil letošní MS juniorů reportér ČRo František Kuna

„Z pohledu agenta to nebude náhoda, je to systematickou prací. Vím, že se dělá spousta věcí, aby se to v budoucnu změnilo. Ale ten program už trvá nějakou dobu, tak se očekávají výsledky. Už nemůžeme říkat, že Švédové na to čekali 10 let,“ říká agent.

„Když tihle kluci nastupovali do reprezentace do 16 let, ten program už byl nastavený. Ty výsledky už by měly být,“ přemýšlí bývalý aktivní hokejista.

Výsledky ale nejsou. I když dvacítku posílil Pastrňák nebo šestka draftu Pavel Zacha, Češi vypadli ve čtvrtfinále s Američany po debaklu 0:7. Doufalo se ve víc i proto, že velkou část týmu tvořili hráči ze stříbrné osmnáctky z minulého roku.

„Máme nevýhodu, že je užší okruh hráčů, nicméně pořád jsme Česká republika. Pořád máme v hokeji tradici a dokážeme vychovat špičkové hokejisty. Je to špatné znamení, že se 10 let neudělala medaile, ale doufám, že se to brzy otočí,“ doufá Michal Sivek v lepší sezony českého mládežnického hokeje.

34letý agent vnímá od mladých hokejistů, které zastupuje, rozdílné reakce. „Od kluků, co byli v týmu, převládá zklamání. Ti, co se do týmu mohou dostat, mají velké odhodlání, že budou ti, kteří to změní a budou součástí týmu, kterému se povede uspět,“ doufá hokejový agent Michal Sivek.

Za rok se mistrovství světa juniorů opět přesune do Kanady. Bude se konat v Torontu a Montrealu.

František Kuna, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme