Zlatí čeští hokejisté z Nagana si v Praze připomenou slavné vítězství

Od zlatého olympijského úspěchu českých hokejistů uplynulo patnáct let! A to je dost dobrý důvod, aby se hrdinové z Nagana zítra potkali v Praze a společně si slavné chvíle připomněli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kapitán hokejistů Litvínova Martin Ručinský. | Foto: David Kalvas | Zdroj: Český rozhlas

„Parta tam byla výborná, nejlepší mužstvo v jakém jsem hrál. Na to se nedá zapomenout,“ tvrdí útočník Martin Ručinský.

A proto ho potěšila informace o zítřejším pražském setkání, které připravil za podpory hokejového svazu jeden z trenérů zlatého týmu z Nagana Slavomír Lener.

„Myslím, že mu za to patří velký dík, protože jinak bychom se těžko dali dohromady. Někteří kluci žijí v Americe, jsme rozházení po celém světě. Ale Sláva a Český svaz udělali výbornou práci,“ prohlásil Ručinský.

Zatímco někteří majitelé olympijského zlata si mohou vyprávět o svojí hráčské kariéře už jen v čase minulém, jiní se s hokejem ještě nerozloučili.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zlatí čeští hokejisté z Nagana si v Praze připomenou slavné vítězství

Což je případ Martina Ručinského, ale třeba také kladenského kapitána Pavla Patery. „Přiznám se, že na Nagano vůbec nevzpomínám, protože teď máme plnou hlavu vrcholící základní části. Já nevím, co bylo včera, natož před patnácti lety,“ konstatuje.

Pro dalšího z dosud aktivních kladenských hráčů - obránce Libora Procházku - zbyla v Naganu jen role náhradníka, ale i tak si olympijský turnaj vybavuje jako nezapomenutelnou událost.

„Byla to obrovská zkušenost sledovat tam ty nejlepší hokejisty na světě. Sice jsem tam nic neodehrál, ale mně bylo 23, takže jsem sledoval ty kluky, co umí s hokejkou, jak bruslí. To byli hokejisté z jiné planety,“ prohlásil Libor Procházka.

Najdou si tedy i ti hráči, na které čeká v příštích hodinách a dnech extraligový finiš, čas na zítřejší setkání s někdejšími parťáky z Nagana? „Myslím, že to bude příjemné a všichni budeme rádi, že se zase po dlouhé době vidíme,“ říká Martin Ručinský.

Aleš Procházka, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme