Zlatí hokejisté z Nagana se po 15 letech sejdou v Praze

Na den přesně před 15 lety praskalo Staroměstské náměstí ve švech. 23. února 1998 tam totiž fanoušci vítali české hokejisty po jejich senzačním vítězství na olympijském turnaji v Naganu. Téměř všichni tehdejší hrdinové se v Praze sejdou v sobotu znovu, aby na historický úspěch českého hokeje zavzpomínali.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejová legenda Dominik Hašek připomněl události před 15 lety, kdy česká reprezentace přivezla z olympiády v Naganu zlaté medaile | Foto: Šárka Ševčíková | Zdroj: Český rozhlas

Do Prahy by měli dorazit téměř všichni s výjimkou pěti hráčů - Jaromír Jágr, Milan Hejduk a Roman Hamrlík stále hrají v NHL, Jiří Dopita pak play off první ligy za Olomouc. Chybět bude i střelec zlatého gólu z finále proti Rusku Petr Svoboda, který se omluvil z pracovních důvodů, a samozřejmě tehdejší trenér Ivan Hlinka. Ten tragicky zahynul při autonehodě v srpnu roku 2004. I proto se celé vzpomínkové akce chopil tehdejší Hlinkův asistent Slavomír Lener.

"Patří mu za to velký dík, protože bychom se jinak dali těžko dohromady. Někteří kluci žijí v Americe, jsme rozházení po celém světě, ale Sláva a český svaz udělali výbornou práci," pochválil organizátory akce útočník Litvínova a olympijský vítěz z Nagana Martin Ručinský.

Přehrát

00:00 / 00:00

O setkání zlatých hokejistů z Nagana po 15 letech mluvil v Ranním Radiožurnálu Michal Jurman

Hokejisté a další členové týmu se po poledni sejdou v pražském hotelu Corinthia, poté se vydají na Olšanské hřbitovy, kde položí věnec a květiny na hrob Ivana Hlinky. V půl třetí pak ve Veletržním paláci v Holešovicích začne vernisáž fotografií Jiřího Koliše právě z Nagana. Kromě toho zde budou vystaveny i vzpomínkové předměty na naganský triumf jako puky, dresy, lapačka Dominika Haška, notýsek Ivana Hlinky a známý porcelánový slon pro štěstí, který mužstvo v Naganu provázel.

Pro veřejnost bude výstava i s uvedenými předměty ve Veletržním paláci otevřena od neděle 24. února, od pondělí až do 17. března si lidé budou moci prohlédnout samotné fotografie v paláci Kinských na Staroměstkém náměstí.

Alena Benešová, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme