Zlatou hokejku vyhrál letos Patrik Eliáš

Po čtyřech letech nadvlády už hokejovému Česku nekraluje Jaromír Jágr. Útočníka Avangardu Omsk vystřídal na trůnu Patrik Eliáš. Vítězného Eliáše zvolilo nejlepším 428 trenérů a novinářů.Ceremoniálu v karlovarském Grandhotelu Pupp se ale osobně zúčastnili jen dva z deseti nejlepších.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Patrik Eliáš

Patrik Eliáš | Foto: Miroslav Konvalina

Forvard New Jersey Devils získal Zlatou hokejku poprvé ve svém životě. Na druhém místě skončil už zmíněný Jaromír Jágr a třetí příčku obsadil nejlepší střelec uplynulého ročníku ruské ligy KHL Jan Marek.

Z české hokejové exgtraligy se do top desítky prosadil Martin Straka. Útočníkovi z Plzně patří pátá příčka. Čtvrtý byl David Krejčí z Bostonu, za pátým Strakou skončil Martin Havlát, následovaný Jaroslavem Bednářem, Jiřím Hudlerem, Petrem Čajánkem a Alešem Hemským. Nejlepším mladým hráčem se stal zlínský gólman Jakub Sedláček.

"Jsem rád, že jsem ten, který po dlouhé době sesadil toho hokejového Zlatého slavíka. Jarda určitě patří k našim nejlepším hokejistům, předvádí to každý rok. Na druhé straně máme ale spoustu kvalitních mladých hráčů, kteří třeba v minulých letech nedostali to ocenění, co by si zasloužili. Jsem rád, že se mi to povedlo, vážím si toho, jako završení úspěšné sezóny je to velmi příjemné," řekl ke svému vítězství Patrik Eliáš.

Slavnostní vyhlášení ankety se konalo tradičně v Karlových Varech, místo sálu hotelu Thermal však ceremoniál hostil Grandhotel Pupp. Osobně se ho zúčastnila ale jen dvojice oceněných - Eliáš a Straka. Trojice Krejčí, Havlát a Hemský se připravuje na nadcházející sezonu v zámoří, Jágr, Marek, Bednář, Hudler a Čajánek si plní povinnosti v klubech Kontinentální ligy.

Přečtěte si také:

Eliáš dovedl čtyřmi body Devils k vítězství

Radim Sajbot, Alena Adámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme