Zlín dál vévodí extraligové tabulce

Ve 24. kole hokejové O2 extraligy si Zlínští hokejisté udrželi průběžné první místo v tabulce. V duelu o třetí místo vyhrály Pardubice ve Vítkovicích a bodově se na ně dotáhly. Kometa získala další bod, když na vlastním ledě podlehla Mladé Boleslavi až po samostatných nájezdech. Západočeské derby tentokrát patřilo domácí Plzni. Úspěšné byli i týmy pražských S, Slavia deklasovala Liberec a Sparta vyhrála na Kladně.

O2 Extraliga

O2 Extraliga | Foto: O2 ELH

HC Geus Okna Kladno - HC Sparta Praha 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)

Domácí tým dával najevo, že si nechce znovu zahrávat s důvěrou a přízní svých fanoušků. Zodpovědně bránil, bojoval, jenže Pražané nezůstávali v tomto nijak směru pozadu. Navíc bylo vidět, že mají daleko více důvodů k tomu, aby si věřili, což bylo patrné především ve třetí třetině.

Branky a nahrávky: 32. Trončinský - 31. Broš (Koreis), 46. Ton (Hromas, D. Výborný), 57. Langhammer (Ručinský, Netík), 59. Langhammer (Ručinský, Vydarený). Rozhodčí: Minář, Rochette (Švýc.) - Bláha, Kostka. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 3373.

Kladno: Kopřiva - Kameš, F. Kaberle, Mudroch, Šmach, Toman, Trončinský - Branda, Patera, M. Procházka - Bělohlav, F. Mrázek, Mikulík - Horna, Kalla, Bílek - Eberle, Stieler, Kuchler. Trenéři: Müller a P. Kasík.
Sparta: Chábera - Vykoukal, Černošek, Macholda, Jan Hanzlík, Gulaši, Vydarený - Kratěna, Broš, Koreis - Ton, D. Výborný, Hromas - Netík, Langhammer, Ručinský - Hrdel. Trenéři: Volek a Holaň.

HC Plzeň 1929 - HC Energie Karlovy Vary 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Plzeň ukončila pětizápasovou sérii porážek a v prestižním derby získala díky skvělému brankáři Pöpperlemu tři body. Výhru indiánů režírovalo duo Straka Bomersback. Plzeňský kapitán Straka gólem a dvěma přihrávkami zařídil vedení 3:0. Ve 47. minutě sice snížil Kumstát, tři minuty před koncem druhou trefou v utkání pečeti domácí výhru Bomersback.

Branky a nahrávky: 2. Vlasák (Bomersback, Straka), 29. Bomersback (Straka), 32. Straka (OúBrien), 58. Bomersback - 46. Kumstát (Tribuncovs). Rozhodčí: Mikula, R. Polák - Krauzer, Jindřich. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:0. Diváci: 8222.

Plzeň: Pöpperle - Jeřábek, Jiří Hanzlík, Benák, Modrý, Benda, O'Brien, Dobrovolný, Dresler - Vostřák, M. Straka, Vlasák - Bomersback, Vampola, Tvrdík - Hvila, Jan Kovář, Adamský - Scofield, M. Heřman, Dvořák. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Pejchar.
Karlovy Vary: Mensator - Němec, Tribuncovs, Mucha, Hájek, Dobroň, Prošek, od 16. min. navíc Parýzek - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Hluchý, Pech, Pletka - Melenovský, Kristek, Skladaný - Kuběna, Dej, Zaťovič. Trenéři: Hynek, Baďouček a Kněžický.

00:00 / 00:00

Hokej 24. kolo

HC Kometa Brno - BK Mladá Boleslav 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)

Oba celky měli zájem hrát hokej. Oba brankáři, mladoboleslavský Schwarz a brněnský Hovi, byli muži na svém místě. Oba obdrželi po gólu, proto musel rozhodnout nastavený čas. Ten však také nerozhodl. Proto přišli na řadu samostatné nájezdy a v nich byli úspěšnější hosté, kteří si z Brna odvážejí dva body.

Branky a nahrávky: 29. Selingr (Dopita, Erat) - 23. Boháč (Nouza), rozhodující nájezd Vrbata. Rozhodčí: Hradil, Souček - Kalivoda, Charvát. Vyloučení: 6:11. Využití: 1:0. Diváci: 7200 (vyprodáno).

Sestavy
Brno: Hovi - Richter, Zubíček, Koma, Bičánek, Novák, Ovčačík, Houdek, Mojžíš - J. Svoboda, R. Procházka, R. Dlouhý - Erat, Dopita, Selingr - Varaďa, Huml, Vondráček - Brabenec, Bourret, Ludvík. Trenéři: Pazourek a Trličík.
Mladá Boleslav: Schwarz - Žabka, J. Kasík, Duben, Šterbák, Jiruš, Lehikoinen, Jindra, Frolo - Pabiška, Král, Handlovský - Nouza, T. Sýkora, Boháč - Fabuš, Bahenský, Macho - Vrbata, Virkkunen, Gajovský. Trenéři: V. Čermák a Šejba.

HC Vítkovice Steel - HC Eaton Pardubice 3:4 po sam. nájezdech (2:0, 1:2, 0:1 - 0:0)

Domácí skvěle vstoupili do utkání, góly Krenželoka, Sičáka a Svačiny vyhnali nejistého gólmana Landsmana na střídačku. Hosté ale výborně zvládli standardní situace. Kočí, Jillson a Somík přesilovkovými trefami protáhli zápas až k samostatným nájezdům. V nich znovu kralovali hosté, Koukal a Tomáš Divíšek rozhodli o konečné dělbě bodů.

Branky a nahrávky: 3. Krenželok (Kuboš), 8. Sičák (Kuboš, Krenželok), 21. Svačina (Voráček) - 23. Kočí (Divíšek), 25. Jillson (Divíšek, Somík), 60. Somík (Píša), rozhodující nájezd Koukal. Rozhodčí: Fraňo, Svoboda - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:3. Diváci: 6843.

Vítkovice: Šindelář (na nájezdy Vošvrda) - Jurečka, Voráček, Sičák, Trnka, Kuboš, Rehák - Klimek, Burger, Hubáček - Ujčík, Vrána (41. R. Hruška), Svačina - Treille, Štefanka, Krenželok - Strapáč, Roman, Kvapil. Trenéři: Hadamczik a Konečný.
Pardubice: Landsman (21. Koutský) - Jillson, Kočí, Nakládal, Kolář II, Píša, MacKenzie, Havíř - P. Sýkora, Divíšek, Somík - Kolář I, Koukal, Zohorna - Cetkovský, Špirko, Buchtele - Pineault, Kousal, Rákos - od 21. min. navíc M. Drtina. Trenéři: V. Sýkora a Votruba.

Bílí Tygři Liberec - HC Slavia Praha 1:6 (0:3, 1:2, 0:1)

Hosté rozhodli o svém triumfu prakticky v úvodu utkání, když se v páté minutě trefil Domica a minutu po něm Červenka. Beránek pak ještě projel děravou tygří obranou a po třetině to bylo 0:3. Když Červenka zvýšil v začátku třetiny a Havel dal ve 25. minutě už na 5:0, bylo jasno. Domácí pak zaznamenali čestný úspěch díky Duškovi. Ale ve třetí, volně hrané, třetině inkasovali opět od Tomici. Liberec ani moc nepotěšilo, že ho Slávia ušetřila masakru a v závěru nechala i zahrát hokej. Ke smutku mu stačila prohra 1:6.

Branky a nahrávky: 31. Dušek (Jareš, Podkonický) - 5. Tomica (Beránek, D. Hruška), 6. Červenka (Kůrka), 17. Kůrka (Červenka, Kadlec), 21. Červenka (Kůrka, Žižka), 26. Havel (Sloboda, Červenka), 53. Tomica (Beránek, D. Hruška). Rozhodčí: Kubeš, Pešina - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 6:5, navíc Žižka (Slavia) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 7500 (vyprodáno).

Liberec: Pinc (23. Leinonen) - Holub, DeSantis, Hunkes, Čakajík, Rýgl, Jareš, Derner - Podkonický, Nedvěd, Klimenta - Bartovič, Kašpařík, Dušek - Víšek, Plodek, Bárta - Špaček, Blatný, Jech. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.
Slavia Praha: Slipčenko - Kadlec, Žižka, Roth, Vašíček, Špelda, Drtina, Sloboda, Kolařík - D. Hruška, Beránek, Tomica - Kůrka, Červenka, Sklenář - Havel, P. Jelínek, Vondrka - Kubica, M. Čermák, Doležal. Trenéři: V. Ružička st. a Čelanský.

HC Mountfield České Budějovice - PSG Zlín 3:5 (1:0, 1:2, 1:3)

Budějovičtí po Vakově gólu v utkání vedli, ale pouze jednou. Jinak byli ve vedení hosté, kteří dokumentovali, proč se vyhřívají v čele tabulky. Poslední gól zápasu vstřelil do prázdné branky při power play Leška.

Branky a nahrávky: 2. Veselý (Gřegořek), 38. Vak (Gulaš, Gřegořek), 51. Mikeska (Gulaš, Snopek) - 24. Rachůnek (Linhart), 36. Sivák (Balán), 43. F. Čech (Švrček, Leška), 46. Švrček (F. Čech, Balán), 59. Leška (Rachůnek). Rozhodčí: Husička, Šindler - Guth, Rittich. Vyloučení: 7:9. Využití: 3:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 4553.

České Budějovice: Turek - Ptáček, S. Hudec, Snopek, Gřegořek, Melichar, Macháček - Gulaš, Vak, Veselý - Hřebejk, Mikeska, L. Květoň - Melichárek, Šimánek, Sailer - Micka, Mertl, Kotrla. Trenéři: F. Výborný, Kupka a Gula.
Zlín: Sedláček (8.-9. Štůrala) - Hamrlík, Linhart, Nosek, Lučka, Bořuta, Kučný, Míka, Švrček - Balaštík, Leška, Ondráček - Důras, Záhorovský, Rachůnek - Kubiš, Rom. Vlach, Sivák - Finsterle, Balán, F. Čech. Trenéři: Venera, Rost. Vlach a Hrazdira.

HC Benzina Litvínov - HC Oceláři Třinec 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)

Slezské mužstvo dokázalo i podruhé v sezóně proti chemikům bodovat a podobně jako v prvním vzájemném měření sil měl v tom také prsty především Martin Růžička. Třinecký útočník nejprve už svou patnáctou brankou v sezóně otevřel skóre, aby přihrával i na Polanského trefu na 2:1. Čtyři minuty před koncem se ale blýsknul Jánský, který poslal zápas do prodloužení. Právě jeho trefa se ukázala být životně důležitou, protože chemici vybojovali druhý bonusový bod po samostatných nájezdech.

Branky a nahrávky: 27. Gureň (Vopat, Trávníček), 56. Jánský (Švarný, Kroupa), rozhodující sam. nájezd Jenáček - 23. M. Růžička (Kohn, Polanský), 32. Polanský (Hrabal, M. Růžička). Rozhodčí: Hodek, Šír - Bejček, Lhotský. Vyloučení: 6:11, navíc Reichel (Litvínov) do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 4325.

Litvínov: J. Hübl - Kroupa, Švarný, Skuhrovec, Stříteský, Punčochář, Gureň, Kubát - Jánský, Reichel, Lukeš - Kubinčák, V. Hübl, Jenáček - Trávníček, J. Černý, Vopat - Majdan, Gerhát, Bojer - Heinisch. Trenéři: Kučera a Šlégr.
Třinec: Hamerlík - Lojek, Malec, Cartelli, Seman, Zíb, Hrabal, Andersons, Výtisk - D. Květoň, Bonk, V. Polák - Balej, Peterek, Martynek - Polanský, M. Růžička, Kohn - Pospíšil, Kanko, Tomas. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.

Tomáš Kohout, Aleš Procházka, Metoděj Novák, Ivan Quirenz, Kamil Jáša, Radim Sajbot, Pavel Vácha, Pavel Janoušek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít