Zlín hrál v přípravě dva turnaje v jednu dobu

Příprava hokejových klubů na nadcházející sezónu přináší občas i jindy nepříliš typické výjevy. Jedním z nich jsou např. i dva zápasy v jeden den. Naposledy něco takového včera podstoupili hráči Zlína.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdeněk Venera | Foto: Hokej.cz

Příprava hokejových klubů na nadcházející sezónu přináší občas i jindy nepříliš typické výjevy. Jedním z nich jsou např. i dva zápasy v jeden den. Naposledy něco takového včera podstoupili hráči Zlína.

Nemělo jít o vylepšení fyzičky svěřenců Zdeňka Venery a Rostislava Vlacha. Spíš o nešťastnou termínovou kolizi. Neboť jak zápas Tipsport Cupu ve Vítkovicích tak také úvodní vystoupení Rona Cupu v Trenčíně proti Nitře dělilo nejen 160 km, ale také jediná hodina rozdílu v časech úvodního bully.

„Není to samozřejmě úplně ideální řešení, ale my jsme neměli na vývěr. Do Trenčína jezdíme řadu let a ten turnaj jsme nechtěli odříct. Chtěli jsme termín vyměnit, ale nešlo to. Rozdělili jsme mužstvo na dvě části asi ne úplně stejně silné. Možná silnější byla ta ve Vítkovicích, ale oba zápasy jsme prohráli,“ řekl Zdeněk Venera.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zlín hrál v přípravě dva turnaje v jednu dobu

Ten tak rázem stál před dilematem kam poslat lepší hráče. Nakonec zvítězily Vítkovice, tedy loňský finalista extraligy ale dnes už s vybrakovaným kádrem před semifinalistou slovenské extraligy.

V přípravě v tom nevidím problém

„Tipsport cupu přikládáme větší váhu než tomu turnaji v Trenčíně, ale zase na druhou stranu, tam jsme také nechtěli udělat ostudu, takže nemohli jsme vzít celé mužstvo sem,“vysvětluje Venera.

Kolize obou zápasů tak měla za následek jednu věc. Zdeněk Venera po každé skončené třetině jako první vždycky sáhnul do kapsy pro mobil a okamžitě začal psát na Slovensko textovou zprávu.


„Zajímalo nás jak si vede ta druhá polovina, když nám se tady nedaří. Já nebudu říkat, že jsme zklamaní. Kdyby to byla extraliga, tak určitě bychom byli zklamaní víc.“


Rozdělení mužstva na dvě poloviny nejen, že trenérovi z taktického hlediska celkem znemožňuje být variabilní v míchání sestavou při zachování stejné kvality, ale také na něj nakládá více práce. Ve Vítkovicích tak kouč Venera střídal najednou nejen obránce, ale i útočníky.

„Spíš to cítí ti hráči, že to mužstvo není úplně komplet, ale my jsme hráli na tři útoky jak tady, tak v Trenčíně. Doposud jsme hráli na čtyři pětky, tak se to mohlo projevit, že třeba ty hráči byli zvyklý na jiný rytmus, ale v rámci přípravy v tom nevidím žádný problém,“ říká Venera.

Mohli se ukázat

Přesto jednu výhodu lze na dvou zápasech v jednom dni najít. Šanci dostanou i hráči, kteří by jindy minuty na ledě sbírali jen poskrovnu. A protože druhý nejlepší tým loňské základní části tuzemské extraligy má útočníků nadbytek, možná to pro některé byla příležitost téměř poslední.

„Ono se to postupně bude redukovat a já si myslím, že už od toho příštího týdne, kdy se budeme chtít zaměřit na ty herní záležitosti, tak postupně necháme hrát juniory s juniorka a postupně se budeme rozhodovat i u ostatních hráčů,“ uzavírá Venera.

Radim Sajbot, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme