Zlín i Slavia hledají útočnou formu. Zatím ale marně

Kritizovat palebnou sílu hokejistů Zlína těsně poté, co dokázali získat dva body na ledě rozjeté Sparty, to se zdá být jaksi nepatřičné. Však se také zlínský trenér Rostislav Vlach po včerejší vítězné předehrávce dvaadvacátého kola Tipsport extraligy tvářil docela spokojeně.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zlínský brankář Sedláček pustil v Kladně jediný gól, jeho tým přesto prohrál

Zlínský brankář Sedláček pustil v Kladně jediný gól, jeho tým přesto prohrál | Zdroj: ČTK

„Chtěli jsme hlavně bodovat, což se nám podařilo a i výkon byl docela slušný.“

Jenomže faktem je i to, že Zlín vsítil zatím nejméně branek, což určitě nejde dohromady s předsevzetím trenéra Vlacha sázet na ofenzivnější pojetí hry.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zlín i Slavia hledají útočnou formu. Zatím marně

„Když góly nepřicházejí, člověk to v hlavě přece jen má. Na defenzívu se soustředíme trochu víc, ale určitě to neznamená, že bychom nechtěli do útoku – naopak, pilujeme to,“ ujišťuje soupeře i zlínské fanoušky útočník Michal Důras.

A aby svá slova podpořil skutkem, postaral se včera ve dvaašedesáté minutě o vítěznou gólovou trefu. Když se mužstvu něco nedaří, mají trenéři v zásadě dvě možnosti - buď se tomu v přípravě věnovat dvojnásob vydatně, nebo to hráčům raději nepřipomínat. Podle dobrozdání útočníka Petra Lešky prý ale při nácviku střelby nepřišla ke slovu ani jedna z těchto variant.

„Trénovali jsme normálně, ani víc, ani míň.“

A co takhle motivovat hráče vypsáním mimořádné prémie za každé utkání, ve kterém dá mužstvo víc než jeden gól? Ve Zlíně to prý zatím ještě nezkoušeli.

„Zatím ne, ale je to dobrá myšlenka, třeba bychom to mohli zkusit,“ s úsměvem se pod takový nápad podepisuje Michal Důras.

Ale spravedlivě řečeno - jsou i jiné týmy, které zapomněly dávat góly. Třeba Slavia. Však už si také trenér Růžička povolal ku pomoci z Finska nejproduktivnějšího slávistu minulé sezóny Michala Vondrku. Že by Zlín zkusil něco podobného s renomovaným střelcem Jaroslavem Balaštíkem? Do Mladé Boleslavi, kam v létě odešel, je to přece blíž než do Skandinávie.

„Blíž to sice je, ale myslím, že minimálně zatím k tomu nedojde,“ předpovídá trenér Vlach. Ostatně ani Petr Leška nevěří, že by se hned tak potkal se svým někdejším spoluhráčem v jednom týmu.

„Myslím, že to není na pořadu dne. S Jardou v kontaktu jsme, ale o této možnosti jsme se nebavili.“

Aleš Procházka, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme