Zlín je ve čtvrtfinále play off, Vítkovice si zahrají extraligu i příští rok

Hokejisté Zlína postoupili v play off do čtvrtfinále. V rozhodujícím pátém utkání ukončili sérii s loňským poraženým finalistou Třincem vítězstvím 3:2 po prodloužení. Vítkovice ve třetím kole skupiny o umístění v hokejové extralize podlehli Pardubicím 1:2 po samostatných nájezdech. Díky získanému bodu tak mají jistou účast v nejvyšší soutěži i v příští sezoně. Litvínov zvítězil v Karlových Varech 3:2 a stáhl tak náskok Pardubic na tři body.

Radek Duda vstřelil v Karlových Varech, kde dříve působil, vítězný gól Litvínova | Zdroj: ČTK

Zlín ve vyrovnané osmifinálové sérii rozhodl proti loňským finalistům z Třince v posledním pátém zápase až v prodloužení.

Třinečtí přitom na začátku druhé třetiny odskočili Ševcům na dvougólový odstup. Daniel Štumpf a Jiří Marušák ale vrátili Zlín do zápasu.

V prodloužení se pak po pouhých padesáti vteřinách hry prosadil Ondřej Veselý a vítězným zásahem na 3:2 poslal PSG do čtvrtfinále proti Spartě.

Vítkovice v duelu play out s Pardubicemi skórovali už po necelých sedmi minutách, kdy Lukáš Kucsera po vyhraném vhazování Petra Koloucha prostřelil hradbu těl.

Hosté srovnali na 1:1 v polovině druhé třetiny, kdy Jiří Cetkovský zpoza brány našel najíždějícího Patrika Poulíčka a ten ranou z první rozvlnil síť za zády svého jmenovce Patrika Bartošáka.

Další góly už ve Vítkovicích nepadly, a tak se v utkání třetího kola play out prodlužovalo. Nakonec rozhodly až samostatné nájezdy, v nichž vstřelil vítěznou branku pardubický Martin Štajnoch.

Vítkovice už mají díky získanému bodu jisté udržení v extralize. Pardubice naopak dále bojují s Litvínovem, který uspěl v Karlových Varech.

Verva na západě Čech brzy vedla 2:0, když se trefili Karel Kubát s Viktorem Hüblem. Karlovarští, kteří s jistotou budou hrát baráž, ale duel zdramatizovali. Během necelých šesti minut dvěma brankami vyrovnali.

Minutu a čtyřicet vteřin před závěrečnou sirénou přece jen Litvínovští vybojovali vítězství 3:2, když bývalý hráč Varů Radek Duda tečoval ránu Tomáše Pavelky.

Předkolo play off hokejové extraligy - 5. zápas:

PSG Zlín - HC Oceláři Třinec 3:2 v prodl. (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky:
26. Štumpf (Marušák, Roman Vlach), 34. P. Holík (Žižka, Matějíček), 61. O. Veselý (Ondráček, Roman Vlach) - 12. Nosek (Pechanec, Tybor), 25. Kindl (Adamský, Polanský). Rozhodčí: Hodek, Fraňo - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 4:3, navíc Svačina (Třinec) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 6357. Konečný stav série: 3:2.

3. kolo skupiny o umístění v hokejové extralize:

HC Vítkovice Steel - HC Dynamo Pardubice 1:2 po sam. náj. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 7. Kucsera (Kolouch) - 31. Poulíček (Cetkovský, Kaut), rozhodující nájezd Štajnoch. Rozhodčí: Polák, Hejduk - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:2, navíc Štajnoch (Pardubice) 10 min. Bez využití. Diváci: 4672.

HC Energie Karlovy Vary - HC Verva Litvínov 2:3 (2:2, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 9. Huna (Koblasa), 14. Skuhravý (Bartek) - 5. Kubát (Gerhát), 7. Hübl, 59. Duda (T. Pavelka, Lukeš). Rozhodčí: Pavlovič, Pešina - Pešek, D. Jelínek. Vyloučení: 10:5. Využití: 1:2. Diváci: 2584.

Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít