Zlín zdolal v prodloužení Spartu, ta je i přesto první

Hokejisté Zlína si odváží dva body z pražských Holešovic. V tamní aréně porazili v předehrávce 22. kola Tipsport extraligy Spartu 2:1 v prodloužení. Berani jsou v tabulce soutěže stále na šestém místě, Sparta je o skóre první.

Tipsport hokejová extraliga

Tipsport hokejová extraliga | Foto: Hokej.cz

HC Sparta Praha - PSG Zlín 1:2 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)

Domácí byli většinu utkání v útočném pásmu hostů, ale od mantinelů a z rohů nebyli pro soupeře příliš nebezpeční. Zlín naopak využil jednu z mála svých šancí, když se do ideální pozice mezi kruhy dostal Lukáš Galvas a prostřelil sparťanského gólmana.

Sparta trefila několikrát tyčku, ale až do 54. minuty nedokázala najít místo, ve kterém brankář Horčička puk nechytí. Podařilo se to až Petru Tonovi. Ten střílel ihned po vhazování a trefil se přesně pod vyrážečku.

V prodloužení rozhodla chyba domácího Jana Hanzlíka. Sparťanský bek nezvládl kličku před vlastní brankou, puk se odrazil od brusle Důrase hráči přímo na hokejku, s ní udělal jednoduchou kličku do forhendu a prostrčil puk mezi betony Pöpperleho.

I přesto se Sparta dostala na první místo tabulky, kde má sice stejně bodů jako Liberec, ale lepší skóre. Zlín je šestý a na první místo ztrácí 6 bodů.

Branky a nahrávky: 54. Ton (Pacovský) - 17. Galvas (Důras, O. Veselý), 62. Důras. Rozhodčí: Blecha, Jeřábek - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 7216.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít