Zlínského obránce Hamrlíka neodradí ani případný titul od ukončení kariéry

Zlín - Plzeň 2:1 na zápasy. Takový je aktuální stav finále play off hokejové extraligy před dnešním čtvrtým utkáním. Zlínští hráči se v sobotním duelu znovu ukázali jako tým, který to na soupeřově ledě umí. A tak nebylo divu, že se novináři zeptali obránce Martina Hamrlíka: Nejsou pro vás právě takovéto sváteční zážitky poukázkou na to, abyste změnil svoje rozhodnutí - rozloučit se po sezóně s hokejem?

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Hamrlík (vpravo) už pomalu počítá poslední minuty své kariéry | Zdroj: ČTK

„Ne, opravdu ne. Jsem rozhodnutý a přes to nejede vlak“, dává jasně najevo platnost konce své kariéry Martin Hamrlík. A hlavní důvod pro to, aby se 39-ti letý zlínský obránce chystal dát hokeji sbohem?

„Je to hlavně psychické opotřebování. Já bych potřeboval smlouvu tak na 25 utkání a to jenom doma. Navíc trénink jenom kdybych chtěl já a tak to samozřejmě nejde.“

Zatímco Martin Hamrlík patří mezi ty nejzasloužilejší postavy zlínského týmu, útočník Milan Kostourek, který včera přispěl k vítězství jednou gólovou trefou, před pár týdny ještě ani netušil, že by si mohl zahrát v bojích o titul. Přispěla k tomu zlínská marodka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Generačním střetnutím ve zlínském týmu se věnoval Aleš Procházka

„Furt jsem tajně doufal, že se to stane a nakonec jsem si to snad vymodlil. Zranilo se tolik hráčů, že mi nakonec zavolali a já jsem za to rád. Všichni se ke mně chovají v kabině úplně super a já si to opravdu užívám. Doufám, že tu pohádku dokončím do konce“, věří v úspěch svého týmu ve finále Kostourek.

Třetí finále hokejového play off nabídlo hned několik veselých kuriozit

Číst článek

Plzeňští hokejisté rozhodně nemají v úmyslu dopřát kterémukoliv ze soupeřů, aby si prožil finálovou pohádku se šťastným koncem. Jenomže si kromě jiného budou muset poradit s velmi dobře chytajícím gólmanem Jakubem Sedláčkem, pro kterého byl včerejší duel už třetím zápasem v play off bez inkasovaného gólu. A jak to on sám okomentoval?

„Teď se na to vůbec nehraje, teď je hlavní vítězství a to je prvořadé“, nehledí na osobní statistiky strážce zlínské branky.

Nespočetněkrát už zaznělo z úst hráčů i trenérů, že každý zápas bývá jiný. A třebaže je to hodně obehraná píseň, stále má něco do sebe. Na to nezapomíná ani zlínský gólman.

„Myslím, že na to Plzeň vletí a že ten zápas bude úplně jiný.“

Nakolik se vyplní tato hokejová věštba Jakuba Sedláčka, to ukáže utkání, které začíná v 18 hodin a 15 minut.

Aleš Procházka, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme