Zlínským trenérům se zatím změna v letní přípravě vyplácí

Když před dvěma týdny startovala hokejová Tipsport extraliga, mohli jsme slyšet od hráčů z různých klubů procítěnou větu, že takovou porci dřiny jako letos v přípravě na sezónu ještě nezažili. Naproti tomu hokejisté Zlína si libovali, že vyměnili dvoufázový trénink za jednofázový. O zmíněný zlepšovák se postaral po nedávném odchodu trenéra Zdeňka Venery do Komety Brno jeho nástupce Rostislav Vlach.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

HC Pardubice vs. HC Zlín | Foto: HC Moeller Pardubice

„Napadlo mě to už dřív a jsem rád, že jsem tuto myšlenku mohl rozvinout. Myslím, že příprava nebyla špatná, a co se týče výkonnosti hráčů, určitě nestrádají.“

Což ilustrují i slova jedné ze zkušených opor zlínského týmu, útočníka Petra Lešky. Nově vyzkoušený recept trenéra Vlacha okomentoval následovně.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zlínským trenérům se zatím změna v letní přípravě vyplácí

„Zavedl to, že se trénovalo jen jednou denně, myslím, že to bylo ku prospěchu věci.“

Někdo teď ale může poznamenat, že je pro hokejisty třeba pohodlnější trénovat před startem sezóny jednou denně, ale jak potom zvládnou nabitý extraligový program? Jak to bude vypadat s jejich fyzičkou za měsíc, za dva nebo za tři?

„Na konci letní přípravy jsme byli na zdravotních testech, kde se dělala mimo jiné i fyzická zkouška, a ta vyšla dobře,“ oponuje pesimistům Petr Leška. O možnosti vsadit na jinou podobu letní přípravy nemusel trenér Vlach nijak složitě přesvědčovat ani svého asistenta Josefa Turka.

„Nevím, jestli ještě některý tým trénoval v létě jen jednofázově. Ono to ale není jen o tom, že se mužstvo schází dvakrát denně a musí se pro ně něco vymýšlet. Chce to prostě dělat trénink na doraz, na sto dvacet procent. Pak je důležité přenést to do samotné hry.“

Neusnout na vavřínech

To se v dosud odehraných zápasech daří. Hned v úvodu soutěže se Zlínští stali specialisty na utkání, která jsou napínavá až do poslední minuty, a ve třech případech už si také vyzkoušeli prodloužení a sólové nájezdy. Se střeleckou produktivitou to sice zatím až tak slavné není, ale nedostatek píle a bojovnosti zlínští trenéři svým hráčům rozhodně vyčítat nemohou.

„Mám radost, teď aby nám to vydrželo delší dobu. Hráči zatím šlapou, musíme ale dát tvrdě pracovat na trénincích, i když je mezi zápasy jen málo prostoru,“ nechce usnout na vavřínech Josef Turek.

„U nás je to tak, že hodně našich hráčů jsou odchovanci nebo bývalí hráči z klubu. To je důležité, když jde do tuhého, hráči musí držet pospolu, musí mít chuť zápas vyhrát a podřídit tomu všechno,“ doplňuje svého kolegu Rostislav Vlach.

Tak nějak by to podle představ zlínských trenérů mělo fungovat i v dnešním domácím utkání s Libercem.

Aleš Procházka, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme