Zlínu se v práci s hokejovou mládeží podařilo předběhnout dobu

Loňský finalista play-off, mužstvo, které brnká na nervy soupeřových fanoušků svojí důkladnou obranou. I taková by mohla být hokejová vizitka Zlína. Tenhle tým ukázal řadě svých extraligových konkurentů, že má smysl sázet na vlastní hokejovou líheň.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hráči Zlína se radují po třetím gólu do plzeňské sítě | Zdroj: ČTK

"Jsme rádi, že můžeme čerpat z našich mladých hráčů, kteří dostávají šanci. Mladí si toho na druhou stranu zatím váží, pracují na sobě," nechal se slyšet v průběhu minulé sezony zlínský trenér Rostislav Vlach.

"Na mládež se musí sázet. Vyplývá to z ekonomické situace všech klubů. Nám se to vyplatilo a doufám, že budeme mít náskok před ostatními kluby, které to asi budou chtít opakovat po nás," připojil svůj hlas prezident zlínského klubu Miroslav Adámek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zlín spoléhá na vlastní líheň talentovanách hokejistů

A kdo v letošní sezoně jen trochu důkladněji sleduje nejvyšší domácí soutěž, ten nepotřebuje být ujišťován o tom, že mladých hráčů na extraligovém ledě přibylo. Není to ovšem dáno pouze tím, že by další kluby najednou zatoužily napodobit Zlín.

Vedení hokejového svazu má totiž zájem na tom, aby mladíci dostávali více příležitostí. A takto vypadá zlepšovák, který už začal fungovat v praxi.

"V extralize povolujeme soupisku maximálně 22 hráčů. Pokud tým využije možnosti, tak dva hráči musí být devatenáct let a mladší. Tři hráči musí být ve věku dvacet až dvacet dva let," připomíná nezasvěceným ředitel extraligy Josef Řezníček.

Nasazování mladých hráčů extraligu oživilo, shodují se Řezníček a Král

Číst článek

"Vycházeli jsme z toho, abychom mladé hráče u nás udrželi, aby nám neutíkali do zahraničí, aby měli program, který můžou využít. To znamená hrát extraligu pod profesionální smlouvou," vysvětluje Řezníček.

Až se půjdou hokejoví fanoušci podívat na středeční dohrávku 12. kola mezi Spartou a Zlínem, mohou si z pilnosti zatipovat, kolik mladíků se vešlo na soupisky obou celků.

Aleš Procházka, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme