Zlomový okamžik byl neuznaný gól, říká ke třetímu duelu se Spartou brněnský Koreis

Hokejisté pražské Sparty se v brněnském pekle neusmažili. Ve třetím čtvrtfinále play-off České pojišťovny zvítězili 5:2 a v sérii hrané na čtyři vítězství se ujali vedení 2:1. A co Pražany nastartovalo? Neproměněné trestné střílení domácích v devatenácté minutě.

Brněnský Roman Erat trestné střílení neproměnil, úspěšně ho vychytal sparťan Tomáš Pöpperle | Zdroj: ČTK

Brněnská Kometa se radovala z vedení ve třinácté minutě. V závěru úvodní třetiny docílila i druhé trefy, jenže až v okamžiku, kdy branka po zákroku bránícího hráče Sparty opustila svůj prostor.

„Měli jsme tam hluché momenty, kdy nás přehrávali. Ale i přesto, za stavu 1:0 jsme měli víc ze hry. Zlomový okamžik byl samozřejmě neuznaný druhý gól,“ prohlásil brněnský útočník Jakub Koreis.

K inkriminovanému momentu hokejista Komety dodal. „Hráč úmyslně posunul branku a puk do ní nedošel. Technický to gól být nemůže, takže rozhodčí nařídil podle pravidel trestné střílení. Taková jsou pravidla, s tím se nedá nic dělat.“

00:00 / 00:00

Třetí utkání čtvrtfinále play-off mezi Brnem a Spartou rozhodla zřejmě neuznaná branka domacích

Byl to okamžik, který Kometu zlomil? Následně ve druhé třetině totiž hned třikrát inkasovala. „Myslím, že nás nezlomil, ale hodně ovlivnil zápas,“ domnívá se Jakub Koreis. Spartu přitom osudný moment mohl poslat do kolen.

Ví to i útočník Petr Ton. „Prohrávat tady 0:2 by bylo těžší. Ale to je všechno kdyby, nestalo se to a za to jsme rádi.“

Hříšníkem, který posunul branku, byl sparťanský bek Radek Philipp. Podle jeho první reakce se prý trestné střílení pískat nemělo. „Nemyslím si to. On mě odhodil a já couval do brány. Nevím. Musel bych se podívat na video.“

Aniž by se podíval, pobavil zkušený obránce novináře druhou odpovědí na otázku, jestli nešlo přece jen o úmysl, jak zastavit gólovou šanci soupeře. „Úmysl v tom nebyl, si tedy myslím. (smích)

Každopádně úspěšný zákrok Tomáše Pöperleho při následném trestném střílení nastartoval Spartu k druhé výhře v sérii. Tu třetí budou chtít Pražané přidat dnes od 18 hodin a 10 minut. Ve druhém středečním čtvrtfinálovém utkání Zlín porazil Plzeň 1:0 a snížil stav série na 1:2. Na zlínském ledě se tentokrát hraje od 17 hodin a 30 minut.

Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít