Změna trenéra nemusí v hokejové extralize vždycky zabrat

Léčba neuspokojivé formy hokejového mužstva zpravidla začíná podle už klasického receptu - změnou na trenérském postu. Tak to funguje kdekoliv na světě a česká extraliga není výjimkou. "Zabere to? Změní se něco k lepšímu?" Tak se ptají citově zainteresovaní fanoušci, když se na střídačce jejich týmu objeví nová tvář.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mojmír Trličík při své premiéře na pardubické střídačce moc důvodů k úsměvu neměl | Zdroj: ČTK

Viděno například očima pardubických příznivců, ti se v minulém kole - při utkání svého celku vedeného poprvé Mojmírem Trličíkem - nejednou rozpačitě podrbali na zátylku a navrch ještě poznamenali: Tak takový rozevlátý a bezzubý hokej jsme tu od našich borců už hodně dlouho neviděli.

"Nemám srovnání, takže ten názor nemůžu sdílet, protože nevím, jak to bylo," krčil rameny Mojmír Trličík.

Jeho opatrný komentář ovšem neznamenal, že by neměl svým hráčům co vyčítat. "Kolikrát jsme chtěli hrát kombinační hokej na úkor střelby na bránu a následné jednoduché dohrávky. To tam chybělo," všiml si.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nad účinností trenérských změn v extralize se pozastavuje Aleš Procházka

Na nové trenérské štaci se v těchto dnech zabydluje také Richard Žemlička. Měsíc po nuceném odchodu z trápící se Sparty zamířil do Karlových Varů, což by se dalo definovat jako přesun z bláta do louže. Ale trenér, ať už se vydává kamkoli, potřebuje být optimistou.

"Udělali jsme osobní pohovory, s každým hráčem jsme mluvili, co od něj očekáváme a jaké má postavení v týmu. Měl jsem z toho vynikající dojem, protože mužstvo šlapalo na 110 procent," říkal Žemlička.

Když dva říkají totéž, nemusí to mít stejný efekt. Apel nového trenéra na poctivou defenzivu nebyl pro karlovarské hokejisty žádnou novinkou, což ostatně přiznal útočník Petr Kumstát.

"To samé po nás vyžadovali i předchozí trenéři. Vždycky je to o tom, jak hráči pokyny plní. Pořád to rozebíráme dokola, to je v naší situaci potřeba. Věřím, že nám to začne fungovat," přeje si bezmála dvoumetrový útočník Energie, který se v minulém kole postaral o vítězný gól a tedy i tříbodový dárek na přivítanou pro trenéra Žemličku.

Aleš Procházka, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme