Znojemský Haman: rakouská hokejová liga je divácky atraktivnější

Fanoušci znojemského hokeje si budou muset v nové sezoně zvykat na to, že se v Hostan Aréně, která je domovem Orlů ze Znojma, bude sem tam ozývat povzbuzování v cizím jazyce. Znojemský celek se totiž letos nezúčastní první české hokejové ligy, kde po prodeji extraligové licence působil poslední dva roky. Orli se přihlásili do mezinárodní rakouské ligy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

HC Chrudim vs. HC Znojmo | Foto: HC Chrudim

Podrobnosti prozradil v rozhovoru s Terezou Jelínkovou kapitán a sportovní manažer znojemského mužstva Radek Haman.

Radku, Orly čeká v nové sezoně premiéra, namísto české budete hrát rakouskou ligu. Jak k tomu došlo?

První jednání proběhla asi před tři čtvrtě rokem, kdy vedení klubu kontaktovalo rakouskou ligu. Poslední schůzky se konaly letos v létě a pak se to hekticky během tří týdnů podařilo dotáhnout do konce.

Přehrát

00:00 / 00:00

Znojemšťí Orli před sezonou v rakouské lize

Česká liga už vám nebyla dost dobrá?

Česká liga je dobrá a hlavně potřebná pro mladé hráče. Ale ta rakouská má vyšší úroveň a my věříme, že bude atraktivnější jak pro diváky, pro než hokej hrajeme, tak i pro samotné mužstvo.

Víte, co vás v rakouské lize vlastně čeká?

Nevíme. Samozřejmě nikdo z nás s ní nemá zkušenosti, viděli jsme jen pár zápasů, ale teprve konfrontace na ledě ukáže.

Zjišťovali jste už, kdo je v rakouské lize nejtěžším soupeřem, na koho bude potřeba se pořádně připravit?

Asi nejsilnější a nejbohatší klub je Salcburk. Velký úspěch chce taky udělat Vídeň, silné jsou i další rakouské týmy jako Klagenfurt nebo Villach. Snažíme se sbírat informace třeba koukáním na zápasy na DVD. Podle těch záznamů se snažíme okoukat jejich styl.

Je rakouský styl hokeje jiný než ten český - a v čem?

Je hodně odlišný, protože v rakouských týmech hraje hodně Kanaďanů a také hodně kanadských trenérů. Tím je styl daný, je to hodně důrazná hra a dost nastřelování, fyzický kontakt. Český hokej je spíše technický.

Před sezonou se vždy mluví o tom, jaké cíle si jednotlivé týmy kladou. Jak je tomu letos u vás, když vlastně moc nevíte, co vás čeká?

Máme výhodu v tom, že v této lize se nesestupuje, takže se můžeme v klidu soustředit na hru. Chceme hrát dobrý hokej pro diváky, abychom naplnili stadion. Celky našich soupeřů jsou rozpočtově i hráčsky někde jinde, ale my se jim chceme vyrovnat a některé zápasy třeba vyhrát. Hlavně ale chceme předvádět hru, kvůli které se diváci budou na stadion vracet.

S týmem trénuje i někdejší hvězda znojemského extraligového hokeje Peter Pucher, jak to vypadá s jeho možným setrváním ve znojemském mužstvu pro celou sezonu?

Peťovi teď nevyšlo angažmá, které měl domluvené v zahraničí, takže v tuto chvíli jsme se s ním domluvili na spolupráci do konce září s tím, že pak se k otázce jeho možného setrvání tady vrátíme.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme