ZVUKEM A OBRAZEM: Diváci, góly, emoce. Úvodnímu zápasu chyběla jen výhra

Čeští hokejisté prohráli na úvod domácího mistrovství světa se Švédskem 5:6 po samostaných nájezdech. V průběhu zápasu třikrát prohrávali o dvě branky, během několika minut třetí třetiny ale zápas otočili. O vítězství přišli při hře soupeře bez brankáře a tří sérií závěrečného rozstřelu.

Roman Červenka a Michal Jordan

Roman Červenka a Michal Jordan | Foto: Český rozhlas

Domácí reprezentaci se nepovedl úvod utkání a rychle prohrávala 0:2. Dvougólový náskok si soupeři ze Švédska drželi až do třetí třetiny, pak ale rychle vyrovnali Simon s Červenkou a Martin Zaťovič poslal český tým do vedení.

53 sekund před koncem, při švédské přesilovce znásobené odvoláním brankáře, Češi vedení neudrželi a Sjörgren poslal zápas do prodloužení, respektive samostatných nájezdů. V nich byli úspěšnější modří.

Daniel Rahimi, Jaromír Jágr, Jonas Anhelov a Vladimír Sobotka | Foto: Český rozhlas

Jaromír Jágr | Foto: Český rozhlas

Fanoušci českého týmu | Foto: Český rozhlas

Jiří Novotný a Alexandr Salák | Foto: Český rozhlas

Oliver Ekman-Larsson a Petr Koukal | Foto: Český rozhlas

Joel Lundqvist a Jan Hejda | Foto: Český rozhlas

Alexandr Salák a Jacob Josefson | Foto: Český rozhlas

Český hokejový tým | Foto: Český rozhlas

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít