Basketbalistky IMOSu Brno se budou vyrovnávat s odchodem Horákové

Družstvo z brněnských Žabovřesk v létě přivítalo dvě hlavní zahraniční posily ze Švédska - rozehrávačku Ashley Key a pivotku Danielle Hamilton Carter. Kádr doplnily brněnské juniorky Aneta Mainclová a Klára Křivánková. Opravdu výrazné osobnosti v něm trenér Jan Bobrovský tentokrát zatím hledá marně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český pohár získaly basketbalistky IMOS Brno | Zdroj: ČTK

"Já si myslím, že tam nejsou tak výrazné hráčky jako byla Horáková a Abdi. To družstvo je víc vyrovnané a já si myslim, že bude možná o to víc bojovnější," upozorňuje Jan Bobrovský, že celkové síle týmu absence výrazných hráček ubrat nemusí.

Do jaké míry se podaří nahradit především Hanu Horákovou, která po loňské sezóně ukončila kariéru, je zatím velkou neznámou. Její úlohu na hřišti má převzít Slovenka Ivana Jalčová, která bude ale kvůli zlomení kůstky na ruce ještě několik týdnů chybět.

Přehrát

00:00 / 00:00

Basketbalistky IMOSu Brno před sezónou

"Jalčová, která by ji měla nahradit na místě rozehrávačky, je trošičku jiný typ, ale ukazovala se v utkáních v Chorvatsku velice dobře a já nechci říct, že jí nahradí, ale určitě bude jedna z těch klíčových hráček. Každá hráčka je nahraditelná, pokud ji ty čtyři ostatní pomůžou," myslí si trenér Bobrovský.

"Hanka byla hráčka, která uměla podržet i tým vyhecovat. Ale budeme teď muset zabrat celý kolektiv. Hodně družstev je takových, že nahrazují takové hráčky právě bojovností a dravostí a na tom musíme stavět - uhrát výsledky obranou a dravým stylem," říká pivotka Anna Jurčenková.

A věří, že namísto hvězdných individuálních výkonů uvidí fanoušci v nejvyšší domácí soutěži i Eurolize mnohem kompaktnější hru. Pro Jurčenkovou má odchod Horákové i další důsledky - stopětadevadesát cetimetrů vysoká hráčka se letos ujala role kapitánky.

"Je to pro mě nová zkušenost a výzva, v roli kapitánky jsem poprvé. Doufám, že holkám a celkově týmu pomůžu na hřišti i mimo, a bude také dobře fungovat komunikace s vedením," dodává Jurčenková na začátku sezóny, ve které chce brněnský tým vrátit titul z Prahy konečně zpět do jihomoravské metropole.

Zuzana Plíšková, Jiří Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme