‚Budu strašně bojovat, slibuji!‘ vzkazuje před finále MS plavkyně Chocová

Pět reprezentantů na startu a tři postupy do finále, přesně touto excelentní statistikou se mohou po úvodním dnu mistrovství světa v krátkém bazénu chlubit čeští plavci. Zasloužila se o ni i letos už dvojnásobná mistryně Evropy Petra Chocová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Chocová po svém novém českém rekordu na prsařské padesátimetrové trati | Foto: Michal Jurman

Českolipská prsařka potvrdila na nejkratším padesátimetrovém sprintu svoji světovou extratřídu a do zítřejšího boje o medaile postoupila čtvrtým nejrychlejším časem. Po její semifinálové plavbě s ní vystoupení nejen její, ale i všech českých plavců v Istanbulu, hodnotil Michal Jurman.

Jak zhodnotit úvodní vystoupení plavců tady na MS? Zatím asi hodně překonává očekávání…

Je to hodně úspěšné. Já se teď probojovala do druhého finále. Simona Baumrtová by to taky asi měla zvládnout, což by byly tři finále hned první den.

Přehrát

00:00 / 00:00

Prsařka Petra Chocová útočí na MS v Istanbulu na medaili

Finále prsařské padesátky na MS nebude díky vám bez české účasti. Bude to vaše první finále na světovém šampionátu, jak si toho ceníte?

Už tohle je můj splněný cíl, se kterým jsem sem přijela. Teď už mi to může jen pomoci. Když se povede něco dál, budu jen radši.

V ranních rozplavbách jste měla čtvrtý nejrychlejší čas, stejně tak tomu bylo v semifinále. Odpovídá to vašemu nynějšímu postavení ve světovém plavání?

Odpovídá. Trochu se bojím, že to bude jako na ME v dlouhém i krátkém bazénu, kde jsem postupovala pořád první, teď jsem furt čtvrtá, tak uvidíme ve finále. Když bude dobrý čas, tak mě čtvrté místo mrzet nebude, ale… Nechám se překvapit.

Co říkáte na zdejší představení patnáctileté Litevky Ruty Meilutyteové, která plave v rekordech šampionátu. Teď v semifinále i aktuálně zaplavala v evropský rekord…

Nestíhám koukat. Dřív jsem o ní vůbec neslyšela. Až na olympiádě jsem ji zaznamenala. Pro 15letou plavkyni to je velký úspěch. Jsem zvědavá, jestli vůbec třeba vydrží plavat do toho věku, jako plavu já. Zase tady zjišťuji, že jsem jedna z nejstarších. Uvidíme, jestli se třeba ještě dva tři roky udrží.

První tři plavkyně mají v časech na vás poměrně velký náskok. Jak vidíte vaše šance na medaili?

Třeba teď startér s povelem dlouho čekal a myslím si, že se nás pár pohnulo. Na diskvalifikaci to nebylo, takže možná i díky tomu se mi teď nepodařilo pokořit hranici 30 sekund. Doufám, že se na zítra dobře vyspím a vyjde mi start, obrátka, dohmat a bude to tam.

Jela jste sem s tím, že chcete vytvořit nový český rekord, nejlépe stlačit čas pod 30 sekund. Co k tomu podle vás ještě chybí? Jan načasovat formu na finále?

Chybí k tomu, aby mi vyšla obrátka a dohmat, který mi opět nevyšly, ale to je u mě normální. Budu strašně bojovat a když mi budou lidé držet palce, třeba to vyjde.

Jakub Kanta, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme