'Čechosrba' Veselého nejspíš čeká při večerním čtvrtfinále bouřlivé přijetí

Tři roky hrál basketbalista Jan Veselý v Partizanu Bělehrad. Právě v tomto klubu si vydobyl velké renomé, a tak jak sám říká, cítí se být trochu Srbem. Dnešní čtvrtfinále mistrovství Evropy mezi Českem a právě Srbskem proto bude pro něj hodně zvláštní záležitostí a podobně na tom budou ve Francii i srbští fanoušci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Srbští fanoušci svému týmu na ME v basketbalu věří i ve čtvrtfinále pro Česku

Srbští fanoušci svému týmu na ME v basketbalu věří i ve čtvrtfinále pro Česku | Foto: Michal Jurman

„Češi mají dobrý tým. Kdo je váš další soupeř? Cože? My?! Tak to nevím, jestli jste tak dobří a Jan Veselý vás zachrání. Nebudeme předbíhat a necháme se překvapit!“ říká srbský fanoušek Frédéric Stojičevič.

Pracuje v Paříži, a jeho čtyři srbští kamarádi tak za ním do Francie přijeli právě na basketbalové mistrovství Evropy. Jana Veselého na rozdíl od čtvrtfinálových dvojic znají všichni velmi dobře.

Přehrát

00:00 / 00:00

„Nechte se překvapit, co bude, až vejde na palubovku Jan Veselý,“ slibují srbští fanoušci před čtvrtfinále mistrovství Evropy v basketbalu

„Hodně srbských fanoušků mě zdravilo a fandilo, takže já jsem jenom rád a snažím se jim to vracet,“ netají svůj vřelý vztah k Srbsku Veselý.

S balkánskými fanoušky čile a pravidelně komunikuje nejen přes sociální sítě, ale i přímo v Lille, francouzském dějišti evropského šampionátu.

Oranžový míč mám i v hlavě, říká basketbalový skaut Lubomír Růžička

Číst článek

„Třeba jsem mávnul, nebo jak jsme se dívali na první čtvrtinu zápasu se Srby, byli tam srbští fanoušci a já jsem si je vyfotil,“ vzpomíná český basketbalista.

Přehrát

00:00 / 00:00

Srbové jsou favorité, ale mají i slabiny, takže Češi můžou překvapit. Myslí si to Kamil Brabenec, bývalý basketbalista a stříbrný medailista z ME 1985

Vedle toho jezdí ostravský rodák na zápasy Partizanu a srbští kamarádi zase za ním do Istanbulu, kde hraje Jan Veselý za Fenerbahce.

„Je nás tady asi 200. Nás pět drží pohromadě a jsme trochu bokem. Ale je tady skvělá atmosféra, a jak naši zpívali!“ zavzpomíná Frédéric na osmifinálový duel Srbů s Finskem.

Dodává, ať se nechám překvapit, co se stane dnes v hale, až hlasatel Veselého představí. Zcela jistě ho totiž – přestože je soupeřem – přivítají srbští fanoušci jako jednoho ze svých.

Jan Veselý na tréninku v Lille po oku Blakea Schilba v tradičním protažení | Foto: Michal Jurman

Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme