Chtěl jsem mít číslo na zádech, lituje Štybar neúčasti na Tour

Celé jaro se cyklista Zděněk Štybar těšil na to, jak pojede slavnou Tour de France. Pro několikanásobného mistra světa v cyklokrosu to měla být premiéra na nejslavnějším závodu. Začátkem května ale musel na operaci se zraněným kolenem a svou účast tak musel vzdát předem. Bylo to velké překvapení, když se před šestou etapou objevil na startu v Aix-en-Provence.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdeněk Štybar | Foto: Cycling Media s. r. o.

„Jsem tu pro belgický televizní program. Celý den mě budou natáčet a večer je na programu diskuze o etapě,“ prozradil Štybar důvod své návštěvy.
Původně měl Štybar startovat, nakonec je ale jen v roli diváka.

„Jsem tu poprvé a musím říct, že mě mrzí, že nemám číslo na zádech. Mělo to tak být, ale operace kolena může za to, že jsem tu jen jako divák a fanoušek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zdeněk Štybar

Koleno se po operaci hojí dobře, i tak ale nepustilo mistra světa v cyklokrosu na trať stého ročníku Staré dámy. Štybar už se s tím ale vyrovnal.

„Teď už se snažím přemýšlet nad druhou polovinou sezony. Soustředím se na Vueltu a mistrovství světa nebo závody, jakou jsou Okolo Polska. Doufám, že budu dobře připraven a schopný zajet dobrý výsledek.“

Tomáš Kohout, František Kuna Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme