'Jako vítěz jsem se narodil a jako vítěz zemřu,' tvrdí nikdy neporažený boxer, který míří do Prahy

Mnoho sportovců či týmů, kteří ve své kariéře neprohráli jediný zápas, nenajdete. Americký boxer Floyd Mayweather je jedním z nich. Nyní tento boxerský šampion míří na krátkou návštěvu Prahy, kde se zúčastní galavečeru Box Live v Praze.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Floyd Mayweather | Zdroj: Reuters

„Jako vítěz jsem se narodil a jako vítěz zemřu,“ tvrdí o sobě Floyd Mayweather.

Má pravdu, v profesionálním ringu se popral devětačtyřicetkrát a neprohrál ani jednou. A že Mayweatherovi sebevědomí nechybí, dokazuje další jeho prohlášení.

„Jsem nejlepší boxer v historii. To není namyšlenost nebo arogance, je to dokázané. Můžu se nazývat nejlepším všech dob,“ říká 40letý Mayweather, který kariéru už ukončil a teď se jezdí předvádět po celém světě.

Přehrát

00:00 / 00:00

Do Prahy míří boxer Floyd Mayweather. Během své profesionální kariéry nikdy neprohrál

Za to pochopitelně dostává vysoké částky – a ještě jako profesionál vydělal jen slavnou bitvou s Filipíncem Pacquiaiem skoro čtyři a půl miliardy korun.

„Devítimístné částky mi padají do klína. Je to požehnání. Dělám chytré investice a moje přezdívka je Floyd Money Mayweather (money - peníze, pozn. red.),“ ví dobře 16. nejlépe placený sportovec minulého roku.

Ale ani jeho život není pohádka od začátku do konce. Matka bojovala se závislostí na heroinu a otec, drogový dealer, strávil pět let za mřížemi. A vězení okusil i sám Mayweather – v létě 2012 v něm strávil dva měsíce za napadení matky svých dětí.

V sobotu večer se Mayweather představí na galavečeru Box Live v Praze.

Petr Havlíček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme