'Kiki' má novou spoluhráčku. Vzniká beachvolejbalová dvojice Kolocová - Kvapilová

Beachvolejbalistka Kristýna Kolocová se po rozchodu s Markétou Slukovou dala napevno dohromady s Michalou Kvapilovou. Ta má ale ještě smlouvu do konce sezony v německém Münsteru, takže nový pár se spolu začne naplno připravovat až před létem. Nově složený pár bude trénovat Lenka Háječková.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kristina Kolocová a Michala Kvapilová

Kristina Kolocová a Michala Kvapilová | Foto: Filip Jandourek

„Docela dlouho jsem zvažovala, koho do spolupráce přizvat. Míša je ještě hráčka šestek a ještě nějakou chvíli bude. Není to ideální, ale s čistým svědomím říkám, že je to nejlepší varianta, která byla,“ nakousla Kristýna Kolocová asi největší komplikaci, kterou musela řešit.

Michala Kvapilová totiž hraje šestkový volejbal a to v německé Bundeslize za Münster a smlouvu má do konce aktuální sezony.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kristýna Kolocová a Markéta Kvapilová se poprvé představily reportérovi ČRo Štěpánovi Pokornému

Jenže Kristýna Kolocová měla v posledních měsících problémy s ramenem a musela na operaci, a tak se doba, kdy bude moct naplno trénovat na beachvolejbalových kurtech, o kousek odkládá. Takže jde jen o pár měsíců přípravy bez nové kolegyně.

„Bude to jen do dubna, pak už Míša bude hrát se mnou na plno a budeme se moct připravovat na další sezony. Únor a březen nejsou nic, co by mě děsilo,“ smířila se menší z nového páru.

Bývalá partnerka Kristýny Kolocové Markéta Sluková je od léta s Barborou Hermannovou, snaží se hrát co nejlépe na turnajích Světového okruhu, aby získaly body a měly šanci na olympiádu v Riu.

Tam by samozřejmě chtěla odletět i dvojice Kolocová, Kvapilová, jenže tahle šance je reálná jen minimálně.

Kristina Kolocová, trenérka Lenka Háječková a Michala Kvapilová | Foto: Filip Jandourek

„Zatím nevíme, jestli splňujeme veškerá kritéria, která jsou nutná k tomu, abychom se vůbec mohly pokusit bojovat o Rio. Nevnímám to jako náš cíl. Pokud by šance na kvalifikaci byla, určitě do toho půjdeme,“ říká Kristýna Kolocová.

„Ale ještě spolu vlastně nehrajeme, tak si myslím, že olympiáda, i kdybychom se na ní dostaly, by nás neměla hnát vpřed. Měly bychom mít spíš cíle do následujících let,“ dodala Kolocová

I Michala Kvapilová ona se na spolupráci těší a věří v úspěchy. I proto se na jaře v roce 2016 rozloučí s kariérou hráčky šestkového volejbalu. „Vždy mě lákalo hrát beach na světové úrovni, a když mě Kristýna oslovila, tak jsem vycítila velkou příležitost, které jsem se chopila,“ řekla univerzálka, která se nedostala do závěrečné nominace na letošní ME.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme