'Nudné' ticho už na golfu nebude. V plánu je živá hudba, ohňostroje a mikrofony

Golfový turnaj se svou kulisou může jen těžko vyrovnat fotbalovému, nebo dokonce hokejovému utkání. Přesto se o to nejspíš bude snažit. Vedení evropské Tour chce na začátku května zorganizovat turnaj, při kterém bude hrát živá hudba a hráči budou mít mikrofony, díky kterým budou moci navázat bližší kontakt se svými fanoušky.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto

Ilustrační foto | Zdroj: Reuters

Švih holí, úder do míčku a až potom se mohou diváci začít pohybovat a hlasitě reagovat. Do té doby jim to golfová etika zakazuje. Jenže takový golf je podle průzkumů European Tour pro nastupující generaci nudný, proto bude při soutěžním turnaji 6. až 7. května v St. Albans na předměstí Londýna hrát živá hudba, v programu jsou i ohňostroje a hráči dostanou mikrofony, aby mohli dobře komunikovat s fanoušky.

„Před nějakým časem se změnilo vedení European Tour, které prohlásilo, že chce v různých ohledech Ameriku dotáhnout. V tom případě je více ochotné zavádět tyhle nové věci,“ připomíná golfový expert Deníku Sport Josef Káninský.

Přehrát

00:00 / 00:00

Golf už možná nebude tak tichý sport, jak ho známe

Podobně jako v tenisu platí v golfu a na grandslamech obzvlášť jasná pravidla jak pro hráče, tak diváky, jak se chovat, ale týmová soutěž je trochu jiná. A právě bouřlivé kulise při Ryder Cupu se chce evropská Tour přiblížit.

„Pokud se pro toto rozhodli, tak moc dobře vědí, proč to dělají. Já si představuji, že to je právě proto, že dorůstá generace, kterou je potřeba k tomu golfu přivést, aby tady byli lidi, kteří budou hrát, platit si jí, kupovat si vybavení, protože celý business se musí nějak udržet.“

Nejlepšími golfisty světa se v poslední době stávají hráči, kteří vyrostli na nových technologiích. S okolím se často dorozumívají přes sociální sítě a takoví jsou i fanoušci, kteří chtějí svůj oblíbený sport modernizovat.

„Myslím si, že budoucnost golfu může být v rozmanitosti. Určitě se nebude v nejbližších letech měnit formát majorů, nebo velkých turnajů, ale takových podniků bude jistě přibývat,“ odhaduje Josef Káninský.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme