'Ondrostroj' je zpátky, Mirka září. Trenéři českým skifařům na MS věří

Je už takřka pravidlem, že skifaři Ondřej Synek a Mirka Knapková vozí z velkých akcí medaile a tituly. A od začátku úspěšných kariér jsou zvyklí také na stejné trenéry. Za výsledky hvězd českého veslování stojí Milan Doleček starší a Tomáš Kacovský, kteří nechybí ani na aktuálním mistrovství světa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Synek

Ondřej Synek | Foto: Pavel Lebeda pro SPORT INVEST GROUP

„Od roku 2012 jsem se naučil nebýt nervózní. Nějak té Mirce věřím,“ zůstává klidný trenér Tomáš Kacovský, kterého opustila nervozita po triumfu Mirky Knapkové na olympijských hrách v Londýně.

Kouč Ondřeje Synka, Milan Doleček starší, je před závody v lehkém napětí. V daleko větším byl ale při závěrečné přípravě na mistrovství světa, Synkovi se totiž v této sezoně úplně nedařilo.

Přehrát

00:00 / 00:00

Mirce Knapkové i Ondřeji Synkovi trenéři věří. Reprezentanty čeká semifinále MS

Na jezeře Aiguebelette ale všechno zvládá bez problémů. „Když víš, že mu to jde, je spokojený a loď jede pěkně, tak si říkáš, že ‚Ondrostroj‘ je zpátky,“ směje se Milan Doleček s odkazem na přezdívku, kterou českému skifaři dal reprezentační kouč Josef Lukš.

Trenér vidí, že aktuální mistr světa je v pohodě. „Je vidět chuť a radost. Ten pocit si pamatuju, když jedeš na vodě a máš ty lidi za sebou. Můžeš si s nimi dělat, co chceš. Nedá se to ničím nahradit, teď je našlápnutý a spokojený.“

Synkovi by neměla kvalifikace na olympijské hry utéct a myslet může jako každý rok i na medaili ze světového šampionátu, stejně jako Mirka Knapková.

 

Polovina MS ve Francii je za mnou a úspěšně jsem se probojovala mezi 12 nejlepších skifařek. Další dva závody pojedu v p...

Posted by Mirka Knapková on 2. září 2015

„Myslím, že je v naprostém klidu oproti tomu, co bylo před sedmi lety. Má na dosah i osobní cíle, tak úplně září,“ vyzdvihuje trenér Tomáš Kacovský roli pohody Mirky Knapkové v osobním životě.

Oba elitní české skifaře čekají semifinálové jízdy zítra a v případě postupu už budou mít účast v Riu 2016 jistou.

Mirko Vasić, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme