'Uvidíme se ve čtvrfinále' a 'připrav se na středu', špičkují se Srbové s Čechy

Čeští basketbalisté se sice ve čtvrtfinále mistrovství Evropy představí až ve středu, už teď se ale hvězdy obou týmů špičkují na dálku. Atmosféru mezi oběma tábory jitří konkrétně dva spoluhráči z tureckého Fenerbahce - Jan Veselý a Bogdan Bogdanovič.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bogdan Bogdanovič po osmifinálové výhře Srbů nad Finskem | Foto: Michal Jurman

„Viděli jste, jak lehce hráli proti Chorvatům. Je to vynikající atletický výběr se sebevědomím, navíc tam funguje týmový duch,“ říká Bogdan Bogdanovič.

Po vítězství jeho týmu nad Finskem skládal na adresu českého výběru samé komplimenty, což ale nic nemění na tom, že největším favoritem na evropský titul jsou právě Srbové a potvrdit to budou chtít i proti Česku ve čtvrtfinále.

Přehrát

00:00 / 00:00

Basketbalistu Jana Veselého čeká ve čtvrtfinále ME specifický zápas. V souboji se Srbskem narazí na spoluhráče z Fenerbahce Bogdana Bogdanoviče

Výběr trenéra Djordjeviče na turnaji ještě neprohrál, přehrál i silné Španěly a Italům nasázel více než 100 bodů. Cestu Čechů turnajem během této impozantní šňůry ale konkrétně Bogdanovič také stihl sledovat.

„I před zápasem s Lotyši mi psal, že se uvidíme ve čtvrtfinále, takže nám věřil. Já jsem tomu věřit nechtěl, abych se soustředil na zápasy jeden po druhém,“ přibližuje Jan Veselý svou komunikaci se spoluhráčem z tureckého Fenerbahce během probíhajícího turnaje.

Zároveň využívá možnosti a skrze Český rozhlas posílá 198 centimetrů vysokému rodákovi z Bělehradu také vzkaz. „Ať se připraví na středu. Bude to těžký zápas, ale nám o nic nejde a my si to můžeme akorát užít.“

Jan Veselý díky svým bodům protlačil tento tým na ME už do čtvrtfinále | Foto: Michal Jurman

Dobře naložený Bogdanovič má po osmifinálové výhře nad Finskem úsměv od ucha k uchu a slovní ping pong s největší českou hvězdou na turnaji uzavírá elegantní kamarádskou smečí „Čau brate!“

Tedy ahoj ve středu, kdy se rozhodne v duelu, ve kterém půjde klubové kamarádství dvojice Veselý-Bogdanovič zcela jistě už stranou.

Michal Jurman, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme