100. Tour de France bude vizuálně nejzajímavější, slibuje ředitel Prudhomme

Nejkrásnější místa Francie navštíví cyklisté v jubilejním 100. ročníku Tour de France. Její ředitel Christian Prudhomme dnes představil v Paříži její trasu a řekl, že by byla škoda, kdyby nadcházející svátek znovu pokazil doping. V každém případě se zdá, že Tour bude vizuálně nejzajímavější v celé historii a pojede se pouze na francouzském území.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ředitel Tour de France Prudhomme prezentuje itinerář pro ročník 2013 | Zdroj: Reuters

Začátek na Korsice, už to je výjimečné, protože na Korsice se nikdy nejelo. Naplánovány jsou hned tři etapy a cyklisté se dostanou na nejkrásnější místa - jako jsou města Porto Vecchio, Bastia, Ajaccio či Calvi, přičemž etapa kolem Calanque Piana může být jednou z nejkrásnějších v celé Tour. Nemůže být Tour ohrožena současným násilím a jsou Korsičané připraveni závod přivítat?

„O tom, že Tour se pojede na Korsice víme už tři roky a reagovali jsme na rozhodnutí korsického národního shromáždění, které se jednoznačně vyslovilo proto, aby se na Korsice Tour jela s tím, že o bezpečnost cyklistů bude postaráno,“ prohlásil, ředitel závodu Christian Prudhomme.

A pak už časovka v Nice, Marseille, St. Malo, St. Michel, Versailles, dvojnásobné stoupání na Alpe d´ Huez či Mont Ventoux. Tour má prostě všechno, jubilejní stý ročník bude vyjímečný. Stejně jako byla samotná prezentace. Emotivní záběry a sestřihy nejzajímavějších okamžiků celé Tour, ukázaly to nejlepší za poslední desítky let, úžasná stoupání, souboje sprinterů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Prudhomme odhalil definitivní podobu jubilejní Tour de France

Mimochodem sprinteři si to ve stém ročníku rozdají hned v první rovinaté etapě s cílem v Bastii. Vítězství, porážky, pády, ale hlavně úžasné přírodní scenérie, často snímaná z vrtulníku. Vždyť dnes se na Tour dívá mnoho lidí nejen kvůli zájmu o cyklistiku, ale právě kvůli těmto záběrům.

Christian Prudhomme ale také mluvil o dopinku s tím, že boj proti němu nekončí. A Tour se mu určitě nebude přizpůsobovat.

Boj s dopingem nevzdáme

„Dva největší hříšníci v celé historii se jmenují Ben Johnson a Lance Armstrong. Johnson běhal sto metrů. Až mi někdo dokáže, že maratonec dopuje více, protože běhá delší tratě, tak pak klidně zrušíme kopce. Ale tak to není. Neexistuje malý a velký doping. Je jenom jeden a my se ho zbavíme,“ prohlásil ředitel Tour.

V Kongresovém paláci bylo tolik lidí, jako je v celém cirkusu kolem Tour, tedy na čtyři tisíce. Mohlo by se zdát, že tam kde se objeví sto let tráva neroste, ale opak je pravdou. Zejména pro maličká místa je Tour velkou reklamou. A kde tedy hledat favority?

„Je pro mě velkou poctou, že Contador tvrdí, že budu jeho největším protivníkem. To se hezky poslouchá. Když se na něj dívám, tak si říkám, že právě on bude těžko k poražení,“ říká Chris Froome.

Jan Šmíd, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme