12. etapa Gira připomínala jednorázový závod, vyhrál vyhlášený 'klasikář' Gilbert

Jedno ze sportovních rčení říká, že cyklistika je jen jedna. Určitě platí, že když je někdo dobrým silničářem, dokáže vyhrát jak jednorázovou klasiku, tak etapu třeba na Giro d'Italia. Tak jako to zvládl Belgičan Philippe Gilbert.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Philippe Gilbert v cíli 12. etapy Gira

Philippe Gilbert v cíli 12. etapy Gira | Zdroj: Reuters

„Bylo to perfektní. Tahle mě připomněla svým profilem Milán - San Remo. A musím také říct, že tým pracoval skvěle hlavně v posledních pěti kilometrech. A právě to udělalo ten závěrečný rozdíl,“ svěřil se specialista na jednorázové závody Philippe Gilbert po vítězství ve 12. etapě Gira.

Klasika Milán - San Remo je apertura, tedy zahajovací jednorázový závod velké sezóny. Měří sice o 100 kilometrů méně, než kolik měla včerejší etapa Gira, ale rovinou na začátek a kopci na konci je jí skutečně podobný. Podobné bylo i počasí, celou více než čtyřhodinovou etapu vytrvale pršelo.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vítězství Philippa Gilberta ve 12. etapě Gira sledoval reportér ČRo Tomáš Kohout

„Popravdě nemám déšť zrovna rád, ale bylo dobré, že aspoň nebyla zima, jako zkraje jara. Těch 15 stupňů nebo kolik bylo, za zimu nepovažuju. Aspoň tohle se mi moc líbilo,“ svěřil se jezdec BMC.

Jestli něco Gilbert umí opravdu dokonale, tak dojezdy na kratší, prudké, čím prudší, tím lepší, kopce. Tak vyhrál na Tour de France v roce 2011, tak vítězí na klasikách v Huy nebo Valkenburgu, kde se stal v roce 2012 i mistrem světa.

„Jsou jednorázovky, tohle je velký etapák, něco úplně jiného. Ale zkusili jsme to a vyšlo to skvěle,“ řekl Philippe Gilbert, který o tři sekundy porazil i celkového lídra Gira, Španěla Contadora.

Tomáš Kohout, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme