123. Velkou pardubickou ovládl žokej Jan Faltejsek s Orphée des Blins

Vítězem 123. ročníku slavného překážkového dostihu Velká pardubická se stal žokej Jan Faltejsek, který s klisnou Orphée des Blins obhájil loňský triumf. Josef Váňa s koněm Tiumenem nezvládl poslední překážku a závod nedokončil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V cílové rovince | Foto: Filip Jandourek

Orphée de Blins dostih dlouhý 6900 metrů jednoznačně ovládla a hned od prvních metrů potvrzovala roli největšího favorita. Na dráze v Pardubicích před sebe spolu s žokejem Janem Faltejskem nepustila v průběhu závodu žádného ze soupeřů, v samém závěru navíc nevšedním způsobem pláchla zbytku startovního pole.

V cíli tak byli suverénně nejrychleji obhájci loňského prvenství, s poměrně velkou ztrátou skončil druhý Nikas s žokejem Dušanem Andrésem, třetí příčku uhájil Klaus s Jaroslavem Myškou. Šedesátiletý matador Josef Váňa, který se se svým Tiumenem v průběhu dostihu pohyboval na konci celé skupiny, nezvládl závěrečnou překážku, spadl s koně a závod stejně jako jeho syn nedokončil.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportér Tomáš Kohout rekapituluje průběh hlavního závodu 123. Velké pardubické

Pro Josefa Váňu mladšího skončila letošní Velká pardubická ještě dříve. Teprve dvaadvacetiletý žokej se svým Budapestem nezvládl jednu z překážek v úvodní části dostihu a podobně jako dalších třináct koní tradiční steeplechase nedojel. Pádu se nevyhnul ani aspirant na jedno z prvních míst Josef Bartoš. Ten nedobrovolně opustil sedlo svého Trezora během překonávání Havlova skoku.

Slavný pardubický dostih měl dotaci pět milionů korun, vítěz získal miliony dva. Nejspíš posledním startem byl 123. ročník pro Josefa Váňu staršího, který se z vítězství na slavném dostihu radoval osmkrát.

Překážkový dostih Velká pardubická steeplechase (6900 m, dotace 5,000.000 korun):
1. Orphee des Blins (žokej Faltejsek, trenér Wroblewski, stáj DS Pegas), 2. Nikas (ž. Andrés), 3. Klaus (ž. Myška), 4. Kasim (ž. Novák), 5. Peintre Abstrait (Matuský), 6. Tropic de Brion (Dragon). Čas: 9:33,22. Výrok: zadrženě daleko - 3 1/2 - 1 1/2 - 8 - krk.

Další dostihy:
I. Big Mago (ž. Váňa ml.) - Lumpik - Vivat,
II. Luminator (ž. Brečka) - Taro - Nikan,
III. Natalie (ž. Andrés) - Reaper - Jantar,
IV. Renard Argenté (ž. Bartoš) - Ohio - Puntarenas,
V. Shaman (Matuský) - Kyshanty - Grilias,
VI. Sarika (ž. De Chitray) - Rubín - Ter Mill,
VII. Čáriray (ž. Andrés) - Alanbrooke - Basso.

Koně na Velkém Taxisově příkopu | Foto: Filip Jandourek

Trasa 123. ročníku Velké Pardubické Steeplechase | Foto: ČTK | Zdroj: ČTK

David Nyč - NEPOUŽÍVAT Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme