Abraham čtrnáctý v MotoGP na Velké ceně USA, vyhrál Márquez

Velkou cenu USA silničních motocyklů královské třídy MotoGP vyhrál na okruhu Laguna Seca vedoucí muž mistrovství světa Marc Márquez ze Španělska. Český jezdec Karel Abraham obsadil se ztrátou jednoho kola bodované 14. místo a dosáhl nejlepšího výsledku v sezoně, Lukáš Pešek dojel osmnáctý.

Karel Abraham (v pozadí) na Grand Prix Kataru

Karel Abraham (v pozadí) na Grand Prix Kataru | Zdroj: Reuters

Německý vítěz kvalifikace Stefan Bradl dlouho jezdil v čele před lídrem šampionátu Márquezem, ale vedení nakonec neudržel a o dvě vteřiny prohrál. Na stupně vítězů vystoupil Bradl poprvé v kariéře, dosud byl nejlépe čtvrtý. Třetí dojel do cíle Valentino Rossi.

Abraham i v USA bojuje s virózou, ale po výpadcích několika soupeřů se záhy posunul na bodované pozice. Na čtrnáctém místě vydržel až do cíle a poprvé v sezoně si připsal dva body, dosud byl nejlépe třikrát patnáctý.

Márquez má v čele mistrovství světa náskok už 16 bodů před krajanem Danim Pedrosou, který v USA skončil pátý. Hned za ním byl mistr světa Jorge Lorenzo, který přitom v minulém týdnu podstoupil po pádu na Sachsenringu operaci ramena.

Velká cena USA v Laguna Seca, závod MotoGP:

1. M. Márquez (Šp./Honda) 44:00,695, 2. Bradl (Něm./Honda) -2,298, 3. Rossi (It./Yamaha) -4,498, 4. Bautista -4,557, 5. Pedrosa (oba Šp./Honda) -9,257, 6. Lorenzo (Šp./Yamaha) -12,970, ...14. Abraham (ČR/ART), 18. Pešek (ČR/Ioda-Suter) oba -1 kolo.