Abraham i Kornfeil v Grand Prix Japonska dosáhli na body

Čeští motocyklisté Karel Abraham a Jakub Kornfeil bodovali ve Velké Ceně Japonska, na okruhu Motegi dojel Abraham v kategorii MotoGP jedenáctý a Jakub Kornfeil v nejslabší kubatuře Moto3 patnáctý.

Velká cena České republiky, závod MS silničních motocyklů, 25. srpna v Brně. Na snímku český jezdec kategorie MotoGP Karel Abraham, který v kvalifikaci dojel na devátém místě. | Zdroj: ČTK

Abrahamovi se závod v Japonsku vydařil, startoval do něj z páté řady a v cíli si o čtyři příčky polepšil. Z patnácti závodů letošního mistrovství světa bodoval pošesté, o osm závodů přišel vinou pádu nebo zranění ruky.

Královskou kategorii MotoGP ovládli Španělé – pro vítězství si dojel Dani Pedrosa, z posledních pěti Grand Prix zvítězil už počtvrté a stáhl náskok na lídra průběžného pořadí Jorgeho Lorenza na pouhých 28 bodů. Lorenzo dojel druhý, třetí místo obsadil Alvaro Bautista. Po osmitýdenní pauze zaviněné zlomeninou kotníku se na okruhu znovu objevil Casey Stoner, skončil pátý.

Kategorie Moto3 už dnes mohla znát svého vítěze, Němec Sandro Cortese ale dojel až šestý a na oslavy si musí ještě počkat. Před druhým Maverikem Viňalesem ze Španělska nicméně stále vede, momentálně o 56 bodů. Závod vyhrál britský jezdec Danny Kent.

Celkovému triumfu se v kategorii Moto2 přiblížil Marc Marquéz ze Španělska, který dnes vybojoval navzdory pádu vítězství. Do konce letošního seriálu mistrovství světa zbývají ještě tři závody, ta nejbližší se pojede za týden v Malajsii.

Velká cena Japonska, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Motegi:

Moto3: 1. Kent (Brit./KTM) 40:02,775, 2. Viňales (Šp./FTR Honda) -0,260, 3. Tonucci (It./FTR Honda) -2,352, 4. Rins (Šp./Suter Honda) -3,404, 5. Khairuddin (Malaj./KTM) -3,645, 6. Cortese (Něm./KTM) -13,394, ...15. Kornfeil (ČR/Honda) -28,509.

Průběžné pořadí MS (po 14 ze 17 závodů): 1. Cortese 255 b., 2. Viňales 199, 3. Salom (Šp./Kalex KTM) 194, 4. Fenati (It./FTR Honda) 126, 5. Rins 119, 6. Kent 108, ...15. Kornfeil 59.

Moto2: 1. Márquez (Šp./Suter) 42:56,171, 2. P. Espargaró (Šp./Kalex) -0,415, 3. Rabat (Šp./Kalex) -9,584, 4. Redding (Brit./Kalex) -11,069, 5. Lüthi (Švýc./Suter) -11,595, 6. Corsi (It./FTR) -18,383.

Průběžné pořadí MS (po 14 ze 17 závodů): 1. Márquez 283, 2. P. Espargaró 230, 3. Iannone (It./Speed Up) 178, 4. Lüthi 177, 5. Redding 144, 6. Kallio (Fin./Kalex) 110.

MotoGP: 1. Pedrosa (Šp./Honda) 42:31,569, 2. Lorenzo (Šp./Yamaha) -4,275, 3. Bautista (Šp./Honda) -6,752, 4. Dovizioso (It./Yamaha) -16,397, 5. Stoner (Austr./Honda) -20,566, 6. Bradl (Něm./Honda) -24,567, ...11. Abraham (ČR/Ducati) -1:15,658.

Průběžné pořadí MS (po 15 z 18 závodů): 1. Lorenzo 310, 2. Pedrosa 282, 3. Stoner 197, 4. Dovizioso 192, 5. Bautista 144, 6. Rossi (It./Ducati) 137, ...14. Abraham 37.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít