Abraham musel na závod i s dráty v noze, jezdit ale nemůže

Zranění ke sportu patří a je logické, že když se sportovec zraní, odhlásí se ze závodu a nejede. Při mistrovství světa silničních motocyklů ale takhle logika neplatí. Do Assenu musel přijet kompletní tým Karla Abrahama, přestože má brněnský jezdec nohu v sádře.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karel Abrahám

Karel Abrahám | Foto: Motožurnál

„Pravidlem MotoGP je, že i když se nejede, musí být celý tým přítomen včetně boxu, který musí být kompletně postavený s motorkami postavenými venku,“ vysvětluje Karel Abraham

Na stroje by stačilo naskočit a vyjet na trať, ale český závodník nemůže. Po nešťastném pádu v minulém závodě v Barceloně má levou nohu v sádře a ještě zhruba měsíc mít bude.

Přehrát

00:00 / 00:00

Karel Abraham závodit nemůže, přesto musí být v Assenu i se svým týmem, zjistila reportérka ČRo Eva Kézrová

„Z nohy mi trčí dva zahnuté dráty, s těmi se určitě jet nedá. Navíc mi řekli, že doba, po kterou dráty budou muset zůstat v noze, bude delší, zhruba 6 týdnů od Barcelony. Pak začne rekonvalescence, která taky určitě nebude jednoduchá,“ tuší.

25letý jezdec tak vynechá i další závod Sachsenringu, a pokud všechno půjde dobře, objeví se začátkem srpna na trati v Indianapolis. I do Německa ale musí za oficiálním lékařem MotoGP, ačkoli navštěvuje i brněnské specialisty.

Padesátý ročník Velké ceny se v Brně pojede, o dalších není jasno

Číst článek

„Musím si dát pozor, co mi dají za léky. Když mi dají něco proti bolesti, musím zdůvodnit proč. Kdyby mě pak vzali na doping, vyskočilo by jim to. Dokazovat to zpětně lze, ale je to větší problém," vysvětluje brněnský rodák.

Letošní sezóna je zatím nejhorší v seriálu. Po sedmi závodech nemá ani bod. „Spadl jsem i vlastní vinou, ale měli jsme i technické problémy, kvůli kterým jsem musel zajet do boxů. Je to hrozně frustrující a nemít žádný bod je taky katastrofa,“ lituje.

 

#x-ray of my toe + broken second metacarp

Posted by Karel Abraham on 16. červen 2015

„Bohužel tahle sezona zatím jde tímhle směrem. Samozřejmě se to budeme snažit zvrátit, ale je to opravdu obtížné,“ burcuje Karel Abraham.

Zranění už závodníka v kariéře zpomalilo poněkolikáté: Zlomené zápěstí, klíční kost, rameno a teď noha.

„Nudí mě to. Bolí mě zadek od toho, jak furt sedím a nemůžu nikam chodit. Když se zvednu, ujdu 100 metrů a jsem zpocený. Příjemné to není, ale musím to zvládnout. Kdybych měl sedět a koukat jen na televizi, asi bych se zbláznil,“ říká Karel Abraham, který ale závod svých kolegů v Assenu na televizní obrazovce sledovat bude.

Eva Kézrová, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme