Abraham s Kornfeilem hodnotí kvalifikaci Velké ceny ČR pozitivně

Jakub Kornfeil v Moto3 sedmý, Miroslav Popov 29. a Karel Abrahám v MotoGP devátý. Takové jsou startovní pozice českých jezdců pro zítřejší Velkou cenu České republiky. Oba domácí pravidelní účastníci šampionátu, jak Karel Abrahám, tak Jakub Kornfeil byli po kvalifikaci spokojeni.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karel Abraham při Grand Prix České republiky v Brně | Zdroj: ČTK

„Myslím si, že s tímto výsledkem můžu být spokojený. Mým snem byla druhá řada, po pátku jsem si věřil, že na ni mám. Nakonec mi o kousek utekla,“ říká Jakub Kornfeil.

Stupně vítězů jsou na dosah, ale na druhou stranu je na domácí ceně vyšší psychický tlak. „V Brně se mi závodí strašně dobře, vůbec to na mně nějak špatně nepůsobí, beru to jako každý jiný závod a závodí se mi tu naprosto skvěle,“ pokračuje Kornfeil.

Přehrát

00:00 / 00:00

S českými závodníky mluvil po kvalifikaci Petr Jansa

„Jen je tady trochu víc novinářů. To mi trochu dělá problémy. Pořád někde lítám a to je trochu problém, ale myslím si, že se s tím vypořádávám docela dobře,“ myslí si Jakub Kornfeil.

Devatenáctiletého jezdce z Kyjova čeká 23 závodních kol v neděli hodinu před polednem. O tři hodiny později se pak na start královské kubatury MotoGP postaví Karel Abraham, který devátým místem zaznamenal svůj nejlepší letošní výsledek.

„Je to spokojenost, ale chybí tady Australan Stoner a Američan Hayden, kteří jsou popravdě většinou přede mnou. Nicméně jsem naprosto spokojený a těším se na závod. Něco jsme dnes mohli udělat lépe, ale nebylo toho moc,“ hodnotí pozitivně kvalifikaci Karel Abraham.

Petr Jansa, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme