Abrahamovi ani Kornfeilovi kvalifikace na domácí GP nevyšla

Španěl Dani Pedrosa vyhrál kvalifikaci královské kubatury na brněnském Masarykově okruhu. Karel Abraham odstartuje do Grand Prix až ze 17.tého místa. Kvalifikaci třídy do 125 kubických centimetrů vyhrál Španěl Nicolas Terol. Našemu Jakubu Kornfeilovi se měřený trénink nevydařil, když zajel až 20. čas z 35 startujících.

Domácí závodník Jakub Kornfeil na své Aprilii (125ccm)

Domácí závodník Jakub Kornfeil na své Aprilii (125ccm) | Foto: Tomáš Adamec

Do zítřejšího závodu tak vinou technických problémů odstartuje až z páté řady.

„Ze začátku kvalifikace jsem se pohyboval kolem toho desátého jedenáctého místa. Pak jsem vyjel na nových gumách a zajel jsem dobře dvě kola, ale pak začala motorka zlobit. Zdálo se mi, jakoby byla zadřená, pak jsem zastavil v pitlineu a mechanici zjistili, že odešel brzdový disk,“ dodal po kvalifikaci Jakub Kornfeil.

00:00 / 00:00

Jakub Kornfeil po kvalifikaci

Do nedělního hlavního závodu kubatury do 125 ccm se kvalifikovali i Miroslav Popov a Ladislav Chmelík, kteří startují v jedenáctém dílu mistrovství světa na divokou kartu. Popov byl sedmadvacátý a Chmelík třiatřicátý.

Eva Kézrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít