Adam Lacko s Davidem Vršeckým táhnou Buggyru zpět mezi evropskou elitu

Česká stáj Buggyra zářila v úvodních dvou závodech Evropského poháru tahačů v Mostě. Odpoledne posbírala tři pódiová umístění a pojistila si vedení v soutěži týmů. Buggyra těží se spolupráce pilotů Davida Vršeckého a Adama Lacka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Adam Lacko obsadil v Mostu 2. a 3. místo v Evropském poháru tahačů | Foto: David Kalvas

Ještě před pár lety velcí rivalové se sešli před dvěma lety v jednom týmu a jejich um vrátil roudnickou stáj zpátky mezi evropskou elitu.

Aktuální týmovou jedničkou je podle výsledků Adam Lacko, který se pere o medailové pozice v jednotlivcích, kde může Buggyru vrátit po šesti letech na stupně vítězů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Adam Lacko s Davidem Vršeckým táhnou Buggyru zpět mezi evropskou elitu

„Neřešíme, kdo je jednička a kdo dvojka. Snažíme se jet, abychom oba sbírali body. Jak pro tým, tak pro jezdce. Radíme si navzájem, jsme oba rychlí a není mezi námi žádná jazyková bariéra,“ lebedí si Lacko nad spoluprácí se zkušenějším Vršeckým, který oslaví na konci roku čtyřicítku.

Dvojnásobný mistr Evropy byl dlouho jasným lídrem Buggyry. Na Lacka ale nežárlí.

„Jsem rád, že to nestojí na mě. Je to trošku osvobozující. Adam to má skvěle rozjeté, tak ho chci podpořit, abychom udělali týmový výsledek. Je tam pět nabušených aut, z kterých kdokoliv může vyhrát,“ očekává napínavou druhou část sezóny David Vršecký.

Z idylického spojení Lacko-Vršecký jsou nejvíc nadšeni v Buggyře, což potvrzují slova manažera Jana Kalivody.

„Je to vynikající. Učí se jeden od druhého, komunikují spolu, neskrývají se jeden před druhým. Tohle řídit je nádhera. Vlastně ani nic řídit nemusím, protože fungují sami.“

David Kalvas, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme