Adéla Sýkorová vyhrála na SP v Mnichově třípolohou střelbu

Adéla Sýkorová vyhrála na Světovém poháru v Mnichově třípolohovou střelbu ze sportovní malorážky. Bronzová olympijská medailistka o svém triumfu rozhodla v dodatečné ráně proti Číňance Ma Chung.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letní olympijské hry Londýn 2012, 4. srpna. Střelba z malorážky na 3x20 ran. Střelkyně Adéla Sýkorová postoupila do olympijského finále ve sportovní malorážce, kde bude od 13:45 jako jediná česká zástupkyně bojovat o medaile. | Zdroj: ČTK

„Samozřejmě už jsem byla trochu nervózní, jenom jsem se soustředila, abych jak zaměřím to tam hned pustila. Nechtěla jsem dlouho váhat. Přesně tak jsem to nakonec udělala a byla to krásná desítka,“ uvedla Sýkorová k závěrečnému rozstřelu. V něm trefila 10,5, zatímco čínská soupeřka jen 9,6.

Sýkorová tak navázala na loňský triumf z finále SP v Bangkoku, kterým završila životní sezonu s nečekaným úspěchem v olympijském Londýně. Kromě triumfu v Bangkoku byla zatím česká reprezentanta ve Světovém poháru nejlépe dvakrát třetí a to právě vždy v Mnichově. V roce 2008 to bylo také v disciplíně na 3x20 ran, o tři roky později ve střelbě ze vzduchové pušky.

Přehrát

00:00 / 00:00

Adéla Sýkorová k rozhodující dodatečné ráně na SP v Mnichově


SP ve sportovní střelbě v Mnichově:

Muži:
Vzduchová pistole: 1. Čin Čong-o (Korea) 202,2, 2. Zlatič (Srb.) 199,6, 3. Costa (Portug.).

Ženy:
Sportovní malorážka 3x20 ran: 1. Sýkorová (ČR) 456,2/v rozstřelu 10,5, 2. Ma Chung (Čína) 456,2/9,6, 3. Brizeová (Fr.), ...17. Mazurová, 43. Kalná (obě ČR).

Petr Kadeřábek, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme