Áje Vrzáňové ani v 79 letech nechybí humor

Legenda českého a také amerického krasobruslení Ája Vrzáňová opět zavítala do Čech. A opět všem sportovním fanouškům ukázala, že její vitalita a pracovní vytížení s přibývajícími léty snad jen neustále stoupá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ája Vrzáňová a Martina Navrátilová | Foto: Miroslav Konvalina

Bruslit jako Ája, tak může znít i dnes velképřání mnoha mladých krasobruslařských nadějí. A to přestože Ája Vrzáňová své dva tituly mistryně světa oslavila už v letech 1949 a 1950.

Všechno přitom ale mohlo být jinak, za své úspěchy totiž Vrzáňová paradoxně vděčí válce. "Já jsem milovala lyžování, jenže Němci zavřeli hory. Kdyby nebyla válka, asi bych zůstala u lyží," přiznává v Česku i Americe několikrát oceněná sportovní legenda Vrzáňová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Áje Vrzáňové ani v 79 letech nechybí humor

V Praze tentokrát v české premiéře představila také dokument, který o jejím životě natočila televize ABC. Ani samotná Vrzáňová se při této premiéře neubránila slzám.

"Já jsem velice sentimentální člověk a jednu dobu jsem myslela, že se nikdy nepodaří, že se budu moct vrátit." naráží Vrzáňová na svůj odchod do USA v roce 1950. Domů se totiž vrátila až o 40 let později.

Místo odpočinku se stará o komunitu

Vrzáňová ale nežije jen ze slavné minulosti. Jak sama potvrzuje, momentálně patří k nejaktivnějším členům newyorské krajanské komunity.

"Mám hodně práce. Jsem velice hrdá na naši Bohemian National Hall. Rádi vás přivítáme - přijďte nás navštívit," zve Ája Vrzaňová krajany za oceán.

Kdo přijde, ten ale neuvěří. Poznat totiž, že se Ája Vránová narodila už v roce 1931, je totiž úkolem opravdu nesnadným. I ke své vizáži hollywoodské star ale přistupuje Vrzáňová s patřičným nadhledem.

"Když se mě lidi ptají, jak je možné, že vypadám tak dobře, tak říkám, že jsem byla celý život u ledu."

Brát život jako Ája, tak může znít dnes velké přání nás všech ostatních.

Jan Suchan, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme