Akce 'Tyson v Praze' 2 začala! Slavný boxer by měl dorazit příští rok

Boxerský šampion Mike Tyson nebude v Praze s nikým za milion korun večeřet ani za padesát tisíc trénovat, ale přece jen přijede, což se v říjnu ostudně nepovedlo. V březnu příštího roku se má slavný Američan stát čestným hostem galavečera bojových sportů Heroes Gate. Informaci přinesl deník Sport a za akcí stojí dvojice mužů - bývalý karatista Pavol Mucha a boxer Ladislav Kutil.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Boxery trénuje jeden ze zakladatelů klubu Milan Jirásek (vpravo)

Boxery trénuje jeden ze zakladatelů klubu Milan Jirásek (vpravo) | Foto: Lucie Zemanová

Před prvním plánovaným příjezdem Mikea Tysona do Prahy probíhala mohutná reklamní kampaň, organizátoři slibovali množství akcí. Vše ovšem skončilo naprostým fiaskem, když slavný americký boxer do Prahy nedorazil.

„Skončili to, protože mu nesložili peníze. A my mu dáme peníze předem, složíme je u notáře. Budou je mít a nemusí se bát,“ prohlásil pro Radiožurnál promotér budoucí akce Heroes Gate a aktivní boxer Ladislav Kutil, který chce do Prahy Tysona přivést.

Kutil také vysvětlil, jak došlo ke kontaktu se zástupci bývalého profesionálního mistra světa v těžké váze. „My jsme se domluvili s jeho manažerem pro Evropu, který dával dohromady i předchozí akci, která se nepovedla. Nějakým způsobem jsme se domluvili na reálných věcech a myslím, že bychom to měli v pohodě zvládnout.“

Místo konání a termín galavečera ještě organizátoři neoznámili, představu už ale mají. „Počítáme s tím, že by to mělo být kolem března, ještě nevíme přesné datum, to upřesníme podle haly, kterou na galavečer budeme potřebovat. Podepsání smlouvy by s nimi mělo být do dvou týdnů, ale podmínky jsou už domluvené,“ uvedl Ladislav Kutil.

Tréninky se slavným Mikem

A jaký bude vlastně program případné Tysonovi pražské návštěvy? „Bude tady dva dny pro nás, měl by jít na náš galavečer Heroes Gate. Chtěli bychom, aby si šel také zatrénovat s lidmi, kteří dají nějaké finanční částky. Ale také s lidmi, kteří boxují, kteří si to zaslouží, ti aby šli zadara.“

S účastí Mika Tysona, jedné z největších hvězd v historii profesionálního boxu, se mohou samozřejmě zvednout ceny vstupného na celou akci. Organizátoři Heroes Gate ale s ničím podobným nepočítají.

„Ceny budou normální, jako kdyby lidé šli na normální galavečer, který děláme, takže úplně lidové. Bude to kolem 400 Kč pro běžné návštěvníky, ve V.I.P. zóně se bude platit 5 000 Kč za místo, to je s rautem a podobně. Ale to se platí i normálně, kdyby tam Mike nebyl. Takže my nebudeme nic nadsazovat, jenom vybíráme halu podle počtu lidí, abychom splnili kapacitu,“ konstatoval Ladislav Kutil.

Jan Kaliba, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme