Aleš Loprais pojede dakarskou rallye v kamionu MAN, Tatru neschválil komisař

Aleš Loprais nepojede Rallye Dakar 2015 s Tatrou. Technický komisař závodu pro nadcházející ročník neschválil Lopraisův závodní speciál. Český řidič proto narychlo přesedlá do závodního kamionu MAN nizozemského týmu VEKA.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Aleš Loprais | Foto: loprais.cz

„Nebyli jsme schopní auto v tuto chvíli přestavět, v listopadu musí auta na loď do Jižní Ameriky. Dozvěděli jsme se to tři měsíce před naloděním. Dakar je dlouhodobý projekt, auto musí být připravené a odzkoušené, na což už nebyl čas,“ vysvětluje změnu kamionu Aleš Loprais.

Původně plánovaný speciál Tatra Queen 69 zamítl technický komisař dakarské rallye Fabien Calvet.

„Muselo se hledat záložní řešení, které se nakonec podařilo najít díky nizozemskému týmu VEKA. Pojedu znovu na stroji německé značky MAN pro mým současným názvem Loprais team,“ plánuje český reprezentant na nejslavnější rallye.

Ještě při červencové Rallye Breslau v Polsku, kterou vyhrál, startoval Aleš Loprais se svým speciálem TATRA QUEEN 69, se kterou se již představil na letošním Dakaru a vybojoval v něm 6. místo celkově a dvě etapová vítězství.

Jan Říha, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme