Aleš Loprais s tatrou triumfoval na Rallye Hedvábné stezky

Aleš Loprais s kamionem Tatra překvapivě zvítězil v Rallye Hedvábné stesky z Moskvy do Soči. K triumfu mu výrazně pomohla hodinová penalizace favorizovaného Firdause Kabirova z Ruska, který v předposlední etapě překročil při výjezdu z bivaku ve Stavropolu rychlost.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Aleš Loprais vtipkuje po své vítězné etapě | Foto: Motožurnál

Za to byl ruský závodník jednak časově penalizován, dostal ale také pokutu 1000 eur. Kabirov nakonec s Lopraisem prohrál o takřka sedmnáct minut. Dvojnásobný vítěz Rallye Dakar přitom zhruba stejný čas věnoval v pátek vyprošťování zapadlé BMW Alexandra Mironěnka.

Pořadatelé dnes v závěrečné etapě do Soči zrušili rychlostní zkoušku. Ta měla vést říčním korytem, po nedávných deštích ale byla hladina vody příliš vysoko.

Loprais se k dnešnímu vítězství musel propracovat přes technické problémy.

„Objevila se závada na centrálním dohušťování. Protože čas běžel, Milan Holáň se rozhodl systém prozatím deaktivovat, ale jeli jsme na tlak 1,5 atmosféry. To je pro nás kritická hodnota, při níž je vysoké riziko defektu a destrukce pneumatiky. Museli jsme zpomalit a ztratili jsme,“ uvedl na webu svého týmu InstaForex český jezdec.

Triumf v závěrečné etapě Hedvábné stezky je pro něj nejlepším výsledkem v soutěži, které dosud vévodily ruské kamazy. V roce 2009 byl Loprais dojel Loprais třetí, vloni skončil na čtvrtém místě.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme