Aleš Loprais se dostal do čela pořadí kamionů na Rallye Dakar

I přes prasklou přední nápravu se Aleš Loprais dostal do vedení soutěže kamionů na Rallye Dakar. Po čtyřech etapách nejtěžšího závodu tohoto typu na světě vede před Nizozemcem Gérardem De Rooyem o téměř zanedbatelných 56 vteřin.

Průběžně nejrychlejší kamion na Dakaru s Alešem Lopraisem

Průběžně nejrychlejší kamion na Dakaru s Alešem Lopraisem | Zdroj: Reuters

Aleš Loprais dojel v etapě z Nazcy do Arequipy na šestém místě necelou půlminutu za další Tatrou Martina Kolomého. Čtvrtou etapu letošního Dakaru vyhrál Rusem Ajrat Mardějev s Kamazem.

Kamionu Aleše Lopraise praskla přibližně sto kilometrů před cílem náprava a posádka tak musela hodně zpomalit. Měla ale štěstí v neštěstí, protože do cíle nakonec dorazila i přes tak velkou závadu.

Do čela kategorie motocyklů se dostal díky druhému místu v etapě Francouz Olivier Pain. Etapu vyhrál Španěl Joan Barreda. Mezi automobily vyhrál podruhé za sebou Katařan Násir Attíja a na vedoucího Francouze Stéphana Peterhansela ztrácí už jen 5:16 minuty.

Rallye Dakar - 4. etapa: Nazca - Arequipa (718 km/429 km rychlostní zkouška):
Automobily: 1. Attíja, Cruz (Kat., Šp./Buggy) 3:28:46, 2. Chicherit, Garcin (Fr./SMG) -36, 3. Peterhansel, Cottret (Fr./Mini) -1:17
Průběžné pořadí: 1. Peterhansel, Cottret 9:04:29, 2. Attíja, Cruz -5:16, 3. De Villiers, Von Zitzewitz (JAR, Něm./Toyota) -33:22

Motocykly: 1. Barreda (Šp./Husqvarna) 3:41:09, 2. Pain -8:23, 3. Casteu (oba Fr./Yamaha) -10:42, ...59. Pabiška (ČR/Yamaha) -1:01:26
Průběžné pořadí: 1. Pain 10:10:38, 2. Casteu -2:24, 3. Despres (Fr./KTM) -3:09, ...47. Pabiška -1:47:02

Kamiony: 1. Mardějev 4:04:59, 2. Karginov (oba Rus./Kamaz) -3:33, 3. Stacey (Niz./Iveco) -6:22, ... 5. Kolomý -18:04, 6. Loprais (oba ČR(Tatra) -18:28, 13. Spáčil -53:58, 18. Valtr (oba ČR/Liaz) -1:07:10.
Průběžné pořadí: 1. Loprais 10:53:41, 2. De Rooy (Niz./Iveco) -56, 3. Nikolajev (Rus./Kamaz) -7:08, ...5. Kolomý -38:15, 10. Valtr -1:55:11, 16. Spáčil -2:30:16

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít