Německo 1:4 Česko

Američané se těší na Super Bowl. Očekává se rekordní sledovanost

Američané dnes prožívají sportovní událost roku. Právě dnes se hraje Super Bowl, tedy každoroční finále finále ligy amerického fotbalu. Letos proti sobě stojí newyorští Giants a mírně favorizovaní Patriots z Nové Anglie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Newyorští Giants trénují na finále ligy amerického fotbalu | Zdroj: Reuters

Dějištěm letošního Super Bowl je Indianopolis. Na stadion se sice vejde jen asi 70 tisíc lidí ochotných zaplatit za lístek i tisíce dolarů, do města už ale dorazily odhadem další desítky tisíc nadšenců.

Všichni se chtějí bavit a v ulicích už policisté během pátku a soboty zatkli desítky návštěvníků kvůli opilosti a výtržnostem.

V Americe si na fotbalové finále můžete i legálně vsadit, musíte kvůli tomu ale do Las Vegas. Čeká se, že do hlavního města hazardu si Super Bowl přiletí užít až pětkrát více lidí, než kolik jich bude finále sledovat živě na stadionu.

Přehrát

00:00 / 00:00

O dnešním Super Bowlu v Odpoledním Radiožurnálu mluvil zpravodaj ČRo Vít Pohanka

Očekává se, že počet televizních diváků jen ve Spojených státech předčí loňský absolutní rekord ve sledovanosti – na Super Bowl se tenkrát dívalo celkově 163 milionů Američanů.

Pro srovnání, na projev prezidenta Baracka Obamy o stavu Unie se minulý týden nedívala ani čtvrtina tohoto počtu.

V polovině zápasu také vždy vystupují největší hvězdy amerického popu. Letos to bude Madonna.

Vít Pohanka, Matěj Skalický, Kristina Winklerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme