Američanka Ledecká je blízko obhajobě zlatého hattricku. Na MS přidala i rekord

V 18 letech může na probíhajícím plaveckém světovém šampionátu vstoupit do sportovní historie. Američanka s nádechem československého původu Katie Ledecká má na dosah zkompletování a zároveň obhajobu zlatého hattricku z mistrovství v roce 2013. Stačí, aby v Kazani vyhrála i závod na 800 metrů.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Olympijské zlato vyhrála v Londýně Katie Ledecká v 15 letech

Olympijské zlato vyhrála v Londýně Katie Ledecká v 15 letech | Foto: Michal Jurman

Už úvodní rozplavba Ledecké na 400 metrů zdvihala v časných ranních hodinách v Kazani sportovní fanoušky ze sedadel.

Čerstvá maturantka útočila většinu tratě na vlastní světový rekord, aby nakonec zvolnila a překonala jej až v rozplavbě na 1500 metrů. Už od tohoto úvodního startu ale bylo jasné, že Ledecká je schopna v Kazani opravdu velkých věcí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Výkony americké plavkyně Katie Ledecké na MS v Kazani připomněl Michal Jurman

„Nerada mluvím o svých časech, ani o tom, kolik získám zlatých medailí a překonám světových rekordů. Samozřejmě pro to dělám vždy od startu maximum, ale hlavní je dobře reprezentovat a koncentrovat se na každý závod, na každé tempo,“ podotýká.

Dcera špičkového právníka, jehož dědeček přišel do New Jersey v roce 1947 za prací z Československa, v Kazani vyhrála závod na 400 i 1500 metrů. A navrch přidala světový rekord.

Ke zkompletování a zároveň obhajobě zlatého hattricku ze šampionátu v roce 2013 tak Ledecké chybí už jen uspět na distanci 800 metrů.

Kolářová a Šefl vytvořili na MS české rekordy, Brit Peaty pokořil světový

Číst článek

„Vždycky je pro mě obrovskou ctít reprezentovat Spojené státy, hlavně poslední rok mezi námi funguje opravdu skvělá týmová chemie a máme tady na skvělé výsledky. Pro mě to je a ještě bude těžký týden, ale je to velká výzva,“ připomíná svůj náročný program Ledecká, která začala plavat pod vlivem bratra Michaela v šesti letech.

V Rusku zatím potvrzuje, že coby čerstvá maturantka rozhodně před světovým šampionátem nijak své tréninky nešidila.

Katie Ledecká má přes dědečka československé kořeny | Foto: Michal Jurman

Michal Jurman, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme