Americký fotbal má v Česku nový rekord návštěvnosti. Na Czech Bowl dorazilo 4500 lidí

Pravidlům amerického fotbalu většina Čechů vůbec nerozumí, i tenhle tvrdý sport si ale v Česku vybudoval fanouškovskou základnu. Potvrdilo se to i při Czech Bowl , tedy finále domácí ligy, ve kterém favorizovaní Prague Black Panthers porazili Příbram Bobcats 52:13. Do ochozů na stadionu v Edenu dorazilo 4 a půl tisíce lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slavnostní zahájení Czech Bowl poháru v Edenu | Foto: Mirko Vasič

Fanoušci měli program už před zápasem, mohli si třeba hodit na rychlost šiškou na americký fotbal, a hojně toho využívali. Vidět byli lidé v dresech českých i elitních týmů z nejlepší ligy světa americké NFL. A všichni se těšili na vrchol domácí ligy.

Slavnostní hod mincí provedl baletní mistr Vlastimil Harapes a rozhodl tak, který z týmů bude mít právo výběru na začátku hry.

Přehrát

00:00 / 00:00

Finále amerického poháru přilákalo do Edenu 4500 lidí, natáčel tam Mirko Vasić

Žádné velké drama to ale nebylo. Prague Black Panthers od začátku jasně dominovali, a i když do druhého poločasu už ani nepostavili amerického quarterbacka Kylea Newhala-Caballera, nad posílenou Příbramí, stejně jako loni, s přehledem vyhráli a dál v Česku kralují.

Středočeši přitom nastoupili se čtyřmi cizinci, Pražané jen s jedním a ve druhém poločase už s úplně českou sestavou.

„Vyhrát mistrovství České republiky, to vás bude bavit asi nějakou dobu. Samozřejmě divácky by to mohlo být lepší, kdyby to skončilo o bod, jako před pár lety. Ale bylo i vidět, že i s českým týmem proti čtyřem importům jsme stejně dominovali v té druhé půlce,“ těšilo jednoho z nejlepších českých hráčů a člena vítězného týmu Jana Dundáčka.

Czech Bowl si užili i fanoušci. Připraven byl i doprovodný program, kde se mimo jiné přes sto roztleskávaček předvedlo při Mega Cheer Show.

„Když přijde na americký fotbal v česku 4 a půl tisíce lidí, tak je to fantastické. Ať už je to takové nebo makové, ať už k tomu programu má někdo výhrady, mě se to strašně moc líbilo. Perfektní stadion, krásné počasí, myslím, že je reklama na americký fotbal v českých poměrech úplně špičková,“ říká nadšeně jeden z příznivců amerického fotbalu.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme