Americký sen Melanie Oudinové

Ačkoli ještě nikdy nedosáhla žádného pořádného úspěchu, už teď má tiskovky stejně dlouhé jako Roger Federer. I tak se dá popsat jedna z hlavních hvězd letošního US Open.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Logo US OPEN | Foto: US Open

Když přijel na konci dubna tým Spojených států k Fedcupovému utkání do Brna, nikdo si jí nevšiml. Dokonce jako jediná z amerického celku zůstala jen na lavičce jako náhradnice. Teď ale po ní Amerika šílí. Její jméno je Melanie Oudinová, je jí sedmnáct a už je ve čtvrtfinále.

„Je to skutečně skvělý pocit, například myslím tím, jak se každý postavil, když slyšel, že mám první matchball nebo to, když jsem vyhrála druhý set. Ten potlesk ve stoje. Je to skvělé, kolik lidí mi najednou fandí, kolik lidí mě podporuje,“ popisuje své pocity hráčka, která má kořeny v zemi galského kohouta. Její dědeček je totiž Francouz a právě jemu vděčí za své neamerické jméno.

Přehrát

00:00 / 00:00

ORz+Sz-Oudinova.mp3

Její cesta mezi osm nejlepších zasluhuje obdiv. Už to, že vyřadila čtyři Rusky za sebou, si volá po uznání. Úctyhodná je ale bilance, kdy postavou nevysoká blondýnka v posledních třech případech zápas obracela, poté co prohrála první set.

„Tohle je můj věčný sen. Makala jsem pro to tvrdě a teď se mi to splnilo. Jsem ve svém prvním čtvrtfinále na grandslamu. Je to úžasné. A myslím, že ta malá holčička by tomu věřila, že se to může stát, protože tohle jsem chtěla vždycky. A konečně jsem toho cíle dosáhla,“ vzpomněla Oudinová na své začátky, když si pinkala tenisákem o garáž svého otce.

Američané mají svůj příběh. Takový, že Oudinovou fotí hromadně na Time Square. Přece jenom jejich ženskému tenisu dominují sestry Williamsovy a za nimi zeje propast a v mužích je to ještě horší. Otázkou je, zda tento příběh o pohádce, jak jej popisují newyorské noviny bude mít pokračování. Hlavně pro budoucnost. „To není pro mě těžké, jsem vždycky taková jaká jsem. Protože všechno z toho co se stalo, to není to, co by mělo změnit mou osobnost. Vnímám to tak, že miluji tenis, snažím se to dělat dobře a snažím se vyhrávat. To je to jediné, co řeším.“ 

A mimochodem, obdivovatelka Justine Heninové už dostala za své výkony poctu z kategorie nejvyšších. Jejich výkonů si všiml i sám král Roger Federer. „Myslím, že tady porazila skvělé hráčky a myslím, že je to fajn jako změna, když někdo takový přijde, vy jste o něm do té doby nikdy neslyšel a najednou tohle. Takový průlom pro její kariéru je tím nejlepší pro ní, má na čem stavět. Neviděl jsem sice všechny její zápasy, ale kvalita hráček, které tady porazila, je myslím si fantastická.“

Radim Sajbot Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme