Američtí příznivci boxu žalují filipínského boxera Pacquiaa, zatajil prý zdravotní problémy

Prohra a k tomu soudní žaloba. Takové realitě čelí filipínský boxer Manny Pacquiao pár dnů po porážce v “zápasu století“. Duel s americkým šampionem Floydem Mayweatherem sledovaly milióny lidí po celém světě a experti ho označili za jeden z nejlukrativnějších sportovních podniků. Po zápase se ale ukázalo, že Pacquiao zatajil své zdravotní problémy. To podle některých diváků ovlivnilo kvalitu souboje a podali na boxera žalobu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Floyd Mayweather vyhrál zápas na body | Zdroj: Reuters

Pět let prý trvalo, než se organizátorům podařilo dostat do jednoho ringu amerického boxera Floyda Mayweathera a Filipínce Mannyho Pacquiaa. Povedlo se to minulou sobotu v "zápase století", jehož rozpočet se vyšplhal na 400 milionů dolarů (asi deset miliard korun).

Diváci za sledování přenosu zaplatili po sto dolarech, vstupenky do MGM Grand arény v Las Vegas stály i 100 tisíc dolarů. Hlediště tak bylo plné celebrit a osobností ze světa šoubyznysu, filmu či sportu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Filipínský boxer Pacquiao čelí žalobě za zatajení zdravotních problémů před ‘zápasem století‘. Detaily telefonovala zpravodajka v USA Lenka Kabrhelová

Divácky atraktivní ale duel obou šampionů prý zas až tolik nebyl. Nyní čelí filipínský boxer Manny Pacquiao žalobě za to, že prý lhal a neodhalil všechny informace o zranění ramene. Žalobu podalo několik sportovních fanoušků, kteří si u soudu stěžují na to, že Pacquiao podvedl všechny diváky a také sázkaře.

Pokud by ho soud shledal vinným za křivou přísahu, může podle amerických médií dostat jeden až 4 roky vězení a pokutu kolem 5 tisíc dolarů. Pacquiao se ale brání a tvrdí, že o zranění odhalil vše, co bylo potřeba. O problémech s ramenem i plánu léčby prý informoval asi měsíc před zápasem americkou protidopingovou komisi.

Komentátoři poznamenávají, že i kdyby Pacquiaa čekal nějaký finanční postih, dost pravděpodobně to pro něj nebude znamenat újmu. Mayweather i Pacquiao jsou totiž dolarovými milionáři a i za poslední zápas vydělali další miliony.

Oba boxeři poutají pozornost i kvůli své kontroverzní minulosti. Floyd Mayweather, který za profesionální život v ringu nikdy neutrpěl porážku, má za sebou opakované domácí násilí, kvůli kterému strávil za mřížemi dva měsíce. Proto ho ignoruje v USA i řada sponzorů. Manny Pacquiao zase poutá pozornost svoji historii útěků z domova v dětství.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme