Andy Schleck slibuje lháři Contadorovi odvetu

Skončila válka slov, na Tour de France došlo na osobní souboje největších rivalů. Otázkou je, jestli byly férové. Španěl Alberto Contador totiž získal žlutý dres díky tomu, že zaútočil ve chvíli, kdy Andymu Schleckovi spadl řetěz. A rozběhly se debaty, jestli se ještě pořád ctí nepsaná pravidla etikety Tour.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Alberto Contador slaví za pískotu diváků zisk žlutého trikotu | Zdroj: ČTK

Andy Schleck pojede dál už „jen" v bílém dresu nejlepšího mladíka. O žlutý ho obral Alberto Contador a ne úplně galantním způsobem. Zvedl se ze sedla ve chvíli, kdy se Schleck snažil nahodit spadlý řetěz, a získal rozhodující náskok.

"Stane se. Co na to můžu říct," ptal se v cíli mladší z bratří Schlecků. A když se po něm skutečně reakce chtěla, odpověděl: "Nemůžu to komentovat, ale já bych to neudělal."

Přehrát

00:00 / 00:00

Andy Schleck slibuje lháři Contadorovi odvetu

Soudě podle reakcí publika, které Alberta Contadora při slavnostním ceremoniálu vypískalo, by to asi neudělalo víc lidí. Ovšem aktuální lídr se hájí: "Jsou lidé, kteří tomu rozumějí a kteří tomu nerozumějí. Byly to prostě okolnosti závodu. Zaútočil jsem předtím, než se mu ten problém stal. Už jsem byl vpředu. A zastavilo se už v etapě do Spa, když spadlo hodně jezdců. Této polemice nerozumím," lhal Alberto Contador.

Fotografie totiž dokazují, že se zvedl až po té, co Schleck rachtal řetězem. A na otázku novináře, svého krajana, jestli by raději nezískal žlutý dres za jiných okolností, odpověděl: "Vždy je dobré získat žlutý dres a najet nějaký čas na soupeře. A jak jsem už říkal, byly to okolnosti závodu. Udělal jsem to, protože se přece závodí. Bylo to jiné, nešlo se zachovat tak jako ve Spa."

Tour ještě neskončila!

Andy Schleck stěží krotil svůj vztek, ale tvrdil: "Nejdůležitější je zůstat v klidu. Ale teď se změnila situace: nemusím nic hájit, můžu lovit. A Tour ještě neskončila."

Jestliže v předchozí odpovědi říkal Andy Schleck nejdřív něco o klidu, v té další už pokračoval v nahlodávání soupeře.

"Může být klidně v dalších dnech nervózní. Protože ví, že jsem pěkně naštvaný a že tomu v závodě dám průchod," slibuje Albertu Contadorovi Andy Schleck. Zdá se, že se na Tour budou ještě dít velké věci.

Tomáš Kohout Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme